Aktualności


25.02.2012
Mam haka na raka

„Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu.”

 

Bernard Fontenelle
Jak ważne jest nasze zdrowie nikogo nie trzeba przekonywać.

Uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Brzezinach postanowili wziąć  udział w programie profilaktycznym: „Mam Haka Na Raka”. Jest to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego.

Hasłem 5. edycji programu jest profilaktyka raka jelita grubego.
 Zespół w składzie: Patrycja Loba, Dawid Lewandowski, Sebastian Majchrzak
i Radosław Płatek, pod opieką M. Gorzki
,  z chęcią podejmuje działania dotyczące realizacji tematu.
Jednym z naszych działań jest uświadomienie ludziom problemu, dlatego też przeprowadziliśmy prelekcje w naszej szkole, rozdajemy broszurki, przeprowadzamy ankiety. Zamierzamy rozszerzyć  nasze działania na lokalne środowisko.

Rak jelita grubego często jest tematem tabu, wstydzimy się o nim mówić. Jednak statystyki są przerażające: co roku na raka jelita grubego zapada 13 tys. Polaków, ponad 10 tys. umiera, co godzinę umiera jedna osoba cierpiąca na ten nowotwór. RAK JELITA GRUBEGO TO NUMER DWA W POLSCE. Poprzez nasze działania chcemy zachęcić do wykonywania badań profilaktycznych, które często ratują nam życie. 
24 lutego br. odbył się happening, podczas którego zachęcaliśmy osoby do przeprowadzenia badan profilaktycznych, zbieraliśmy podpisy pod deklaracją „zachęcę 1 osobę do wykonania badania profilaktycznego”. Pamiętajmy nasze zdrowie jest w naszych rękach.

                                                                                            M. Gorzka


« wstecz