Aktualności


21.02.2012
Poznajmy zwycięzców Konkursu Poprawnej Polszczyzny

23 gimnazjalistów z 5 gimnazjów rywalizowało 21 lutego 2012


(wtorek)  w Konkursie Poprawnej Polszczyzny, który zorganizowano w ZSP w Brzezinach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy ONZ od 1999 r.  Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku zginęło pięciu studentów podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Dla organizatora Konkursu była to dobra okazja, by zaprosić gimnazjalistów z powiatu brzezińskiego i - sąsiedniego - łódzkiego wschodniego, którzy mogli wykazać się językowymi kompetencjami i zawalczyć o ciekawe nagrody rzeczowe.

 W szranki stanęło 23 gimnazjalistów z 5 gimnazjów, dla których uczniowie i nauczyciele ZSP przygotowali szereg atrakcji: poczęstunek, program artystyczny, zwiedzanie
szkoły. Konkurs, nad którym patronat objął starosta powiatu brzezińskiego pan Edmund Kotecki, ma na stałe wpisany zostać w kalendarz imprez szkolnych. Pani Katarzyna Spychalska - pomysłodawczyni Konkursu - już planuje kolejną edycję.

 A oto lista zwyciężczyń, które z rąk dyrektor ZSP pani Anny Sokołowskiej odebrały dyplomy i nagrody:
I miejsce - Martyna Urbańska (Gimnazjum nr 2 w Koluszkach)
II miejsce - Monika Kamocka (Gimnazjum nr 1 w Koluszkach)
III miejsce - Olga Wilamek (Gimnazjum w Przecławiu), Paulina Matusiak
(Gimnazjum w Brzezinach), Ola Zubowicz (Gimnazjum w Brzezinach).

>> galeria zdjęć


« wstecz