Aktualności


11.03.2012
Dzień Kobiet

„Dla mężczyzny kobiety są tym, czym żagle dla żaglowca”.

Jacques Chardonne


Dzień Kobiet ...  Tego dnia wszyscy mężczyźni prześcigają się pomysłach, jak zaimponować ukochanej kobiecie (choć w Walentynki też to robią), kupują wtedy kwiaty, wymyślają oryginalne prezenty lub … mniej oryginalne śmieszne życzenia . I dobrze, że to robią i nie pozwalają, aby Święto Kobiet zostało zapomniane, bo jeśli swoje święto mają zakochani, Górnicy, Hutnicy, Policjanci, Nauczyciele, Matki, Ojcowie – to dlaczego nie czcić Kobiet?
My również postanowiliśmy nie zapomnieć o tym Święcie.

W ramach naszych działań w wolontariacie udaliśmy się w gościnę do zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych. Przygotowaliśmy małą prezentację multimedialną, w której pokazaliśmy historię tego święta, zaprezentowaliśmy najsłynniejsze kobiety, różne ciekawostki na ich temat. Oczywiście nie zabrakło dobrego humoru……    parę dowcipów o….. blondynkach.
Jednym z punktów obchodów tego dnia były wybory miss szkoły. „Małe kobietki” miały wiele zadań przed sobą np.: ubicie piany na czas, prezentacja w stroju wieczorowym, zaśpiewanie piosenki, przewinięcie dziecka.
Nasi mężczyźni również wywiązali się ze swoich zadań. Każda z nas otrzymała symbolicznego kwiatuszka( pięknie pachniały) oraz własnoręcznie upieczone babeczki- pycha.


M. Gorzka

 

>> galeria zdjęć


« wstecz