Aktualności


02.04.2012
Wiosenne stylizacje stołów

 

Pracownia "Obsługi konsumenta"-jak zwykle zaprasza do naszej szkoły,


tym razem by poczuć ciepły, optymistyczny powiew wiosny na stołach przygotowanych przez uczniów klasy I a Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Brzezinach.

 

 

 

Na "polskim stole" króluje narodowa, biało- czerwona kolorystyka i kwiaty na jakie akurat jest pora - przepięknie kwitnące wiosenne tulipany.

 

 

 

 

 

Tło "polskiego stołu" uzupełnia wystrój stołów przepełnionych nasyconymi barwami potwierdzający, że do pracowni wprowadzono typowo wiosenną kolorystykę: zieleń, żółć i delikatny fiolet.

Całość stanowi świetną inspirację do dalszych działań w tym zakresie.

 

 

 

 

   Dwie gałązki wierzbowe przyciągające wzrok bogactwem zawijasów stały się inspiracją dekoracji stołu, która zauważa budzącą się po zimie przyrodę.

Kremowy obrus przełamany najpierw kolorem brązowym a następnie kolorem "pól" (ten kolor nie ma własnej nazwy, ale kto go zobaczy na pewno nie pomyli).

   Kwitnące już narcyze i jeszcze nie kwitnąca wierzba wprowadzają element nostalgii i wyczekiwania.

 

 

 

 Ten elegancki w swym charakterze , wręcz zasadniczy, stół przez wprowadzenie kwiatów i innych elementów roślinnych budzi w nas słowiańską duszę.

 

 

Jasna soczysto - zielona szarfa wyeksponowana na eleganckim, białym obrusie wraz ze świeżą kompozycją kwiatową podkreśloną bielą lekkiego, ażurowego tiulu, to klasyczna dekoracja pełni wiosny na stole.

 

 

Niebawem w naszych domach zagości wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Zwolennicy klasyki mogą sięgnąc po dadatki nawiązujące do tradycji.

W zielonym, ekologicznym stylu znajdą dla siebie coś osoby inspirujące sie na co dzień naturą.

 

 

 

Zajączki, pisanki oraz soczysta zieleń bukszpanu, jasno- trawiasta zieleń i delikatna struktura płótna wyrażają lekkość i dopełniają wiosenna stylizację stołu.

 

 

 

W kolorystyce żółto- żonkilowej i zielono- trawiastej z dodatkowym motywem ptaszków stół nabiera w pełni wiosennego charakteru.

 

 

Jaja w naturalnym kolorze umieszczone w zielonym gniazdku, piórko, gałązka -  są wielkanocnymi dekoracjami  i zdobią każdy wielkanocny stół,

 przy którym życzymy Wszystkim  Państwu

 pogodnych spotkań w rodzinnym gronie i miłego odpoczynku.

 

 

 


« wstecz