Aktualności


06.12.2012
Memoriał im. St. Dobrowolskiego

1 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej.


Organizatorami dziewiątego memoriału były Klub Sportowy „Dobrowolski” oraz UKS „Lider” Brzeziny.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: UKS „LIDER” Brzeziny- reprezentacja szkoły ZSP, KS „Dobrowolski”, KS „Sokoły” Brzeziny, KS „Ziuk” - gmina Rogów. W ramach turnieju rozegrano sześć spotkań w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Tomasz Jaskółowski oraz Włodzimierz Kaczmarek. Rozpoczęty  o 15.00 turniej trwał do godziny 20.00. I miejsce zajęła reprezentacja Rogowa- KS „Ziuk”, II miejsce -UKS”Lider”, III miejsce-KS”Dobrowolski”, IV miejsce-”Sokoły”.

Organizatorzy nagrodzili także wyróżniających się zawodników. Za najbardziej wszechstronnego uznano Mateusza Tylaka z KS”Ziuk”, a za najaktywniejszego zawodnika Daniela Nawrockiego z KS”Dobrowolski”. Wyróżniono także Marka Kłopockiego Z KS”Dobrowolski”, Romana Kowalczyka z KS”Ziuk”, Roberta Rudzkiego z KS”Sokoły” oraz Krzysztofa Sasina i Norberta Machcińskiego z UKS”Lider”.

Mimo że piłka siatkowa nie cieszy się tak dużą popularnością jak piłka nożna , to i tak zawody przyciągnęły sporą widownię.

Wśród widzów był Andrzej Januszewicz- fundator pucharu, bliski przyjaciel Stanisława Dobrowolskiego, który grał z nim w siatkówkę. ZSP Brzeziny reprezentowali następujący uczniowie: Michał Pawłowicz-IVTL, Damian Machciński-IIICLO, Norbert Machciński-IIICLO, Hubert Szychowski- IIIBTŻ, Tomasz Olczyk-IIIBTŻ, Damian Głowacki-ITL, Rafał Chruścielewski-IVATŻ, Krzysztof Sasin-IVBTŻ, Kamil Szymkowski-IVBTŻ.


« wstecz