Aktualności


19.02.2017
Konferencja na temat cyberprzestępczości w Rogowie


Konferencja Cyberprzestępczość - Rogów 2017
Konferencja była poświęcona cyberprzestępczości i odbyła się w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym SGGW w Rogowie. Organizatorami konferencji byli Komendant Wojewódzki Policji - insp. Andrzej Łapiński, Starosta Brzeziński - Edmund Kotecki, Komendant Powiatowej Policji w Brzezinach - insp. Cezary Petrus w partnerstwie z Biurem d/w z Cyberprzestępczością KGP, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi i wsparciu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, Zespołu Szkół w Rogowie oraz SGGW w Rogowie.

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowała dla uczestników konferencji poczęstunek w postaci przepysznych ciast i wyśmienitego bigosu. Uczniowie ZSP przygotowali również krótki występ, który opowiadał o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Występ młodzieży, w trakcie którego recytowali wiersz Wisławy Szymborskiej "Nienawiść" oraz przedstawiali własne spostrzeżenia na temat zagrożeń ze strony Internetu został ubarwiony występem wokalnym Patrycji Borowińskiej i Mateusza Jacczyka.

W trakcie konferencji były poruszane najistotniejsze aspekty dotyczące cyberprzestępczości m.in. stalking, cyberterroryzm, metody działania sprawców oraz wynikające z ich działań skutki.

 

Galeria zdjęć


« wstecz