Aktualności


09.03.2018
Powiatowe Targi Edukacyjne 2018

8 i 9 marca 2018 roku, w ramach odbywających się w Powiecie Brzezińskim Targów Edukacyjnych 2018 mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej Szkole gimnazjalistów z  gimnazjów z Dmosina, Jeżowa, Rogowa, Przecławia i Brzezin.  Licznie przybyła młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w tym klasą o profilu policyjno - prawnym w Liceum Ogólnokształcącym oraz ofertą Technikum, czyli klasami o specjalności technika żywienia i usług gastronomicznych, technika kelnera,  technika ekonomisty, technika logistyka i technika organizacji reklamy. Bogata, różnorodna oferta kształcenia prezentowana była przez samych uczniów.
Odbył się pokaz  technik samoobrony (klasy II i II LO) na sali gimnastycznej, który prowadził starszy aspirant Andrzej Zieliński z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
Uwagę gości mogły  przyciągnąć m.in.: prezentacja carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach), pokaz kuchni molekularnej połączony z obsługą kelnerską, zaś w sali obsługi konsumenta prezentacja serwisu synchronicznego  (wszystkie w wykonaniu uczniów klas  technikum żywienia i usług gastronomicznych).
Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć pracownię ekonomiczną i logistyczną ze sprzętem komputerowym, salę gimnastyczną, siłownię, nowocześnie wyposażoną kuchnię oraz przestronne sale lekcyjne. Prezentacja klasy o profilu policyjno-prawnym zawierała dotychczasową współpracę z Policją i  Strażą Pożarną. Zaprezentowana została klasa o profilu strażackim, ideę której wsparli nasi absolwenci, strażacy OSP w Brzezinach: Damian Turski, Piotr Dębski, Konrad Buldecki, Daniel Strumian, Michał Gumiński, Kamil Wiaderek, Urszula Bartyzel, Tomasz Świerczyński i Patryk Śniady. Uczniowie i nauczyciele naszego Zespołu przedstawili  również  nowocześnie wyposażone klasy oraz bogate zbiory biblioteki szkolnej. Na boisku odbył się pokaz obsługi wózków widłowych.
Targi w ZSP zostały wzbogacone o spotkania z Absolwentami  naszej Szkoły, którzy opowiadali o swojej karierze w edukacji czy biznesie. Zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Marzena Marczyk (absolwentka technikum logistycznego; obecnie  właścicielka firmy transportowej),  Pan Mariusz Nyk (absolwent technikum ekonomicznego, doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki),  Pan Emil Jedliński (absolwent LO, klasy o profilu policyjnym - obecnie  służy w jednostce kawalerii powietrznej) oraz Pani Karolina Bączyńska  (absolwentka technikum żywienia, która razem z mężem Mariuszem Bączyńskim prowadzi Restaurację Zapiekane).

Targi Edukacyjne w ZSP otworzył  Starosta Brzeziński Pan Edmund Kotecki oraz Dyrektor  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Pani Anna Sokołowska.

Zapraszamy do naszej  Szkoły!

 

>> zobacz zdjęcia w galerii

 

 


« wstecz