Kalendarium


28.03.2012
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Brzezińskiego

W dniach 22-23 oraz 27-28 marca 2012 r. w ZSP w Brzezinach odbył się  Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej.


Turniej, który odbył się już po raz IV ma na celu integrację uczniów powiatu brzezińskiego i łódzkiego wschodniego oraz popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży. W pierwszym tygodniu rozgrywek rywalizowały ze sobą dziewczęta podzielone na dwie grupy: grupa I -Gimnazjum Brzeziny, Gimnazjum Przecław, ZSP w Brzezinach – reprezentacja klas I, grupa II - Gimnazjum w Dmosinie, Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym, Gimnazjum w Rogowie, Gimnazjum w Jeżowie. Po zwycięskiej walce do półfinałów awansowały następujące reprezentacje: z grupy I – Gimnazjum w Brzezinach i ZSP w Brzezinach, z grupy II – Gimnazjum w Rogowie i Gimnazjum w Dmosinie. Półfinały były rozgrywane systemem I drużyna z I grupy z II drużyną z grupy II.

Do finału awansowały drużyny Rogowa i Brzezin (gimnazjum), a o III miejsce zagrał Dmosin z gospodarzami  (ZSP Brzeziny).

Ostateczne wyniki turnieju: I miejsce –Gimnazjum Przecław, II - Gimnazjum Rogów, III – ZSP Brzeziny, IV- Gimnazjum Dmosin.

ZSP reprezentowały następujące dziewczęta: Joanna Juszczyszyn, Natalia Kurek, Magdalena Głowacka, Patrycja Wosińska, Ola Kopczyńska, Dominika Leończuk,  Monika Siejkowska, Kinga Kowalczyk.

W drugim tygodniu rozgrywek grali chłopcy. We wtorek przeprowadzono rozgrywki grupowe. W I grupie znalazły się drużyny: ZSP Brzeziny – reprezentacja klas I, Gimnazjum Brzeziny, Dmosin i Jeżów. W grupie II: Gimnazjum Rogów, Wiączyń Dolny, Przecław i LO Brzeziny. Rywalizacja, szczególnie w grupie I była ogromnie wyrównana, mecze pomiędzy ZSP, Gimnazjum Brzeziny i Dmosin kończyły się tie breakami.

 Ostatecznie do półfinału awansowały drużyny: Gimnazjum w Brzezinach, które zagrało z Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym, oraz Gimnazjum w Rogowie, które zmierzyło się z Gimnazjum w Dmosinie. W finale spotkały się Brzeziny i Dmosin, a w meczu o III miejsce Wiączyń i Rogów.

 I miejsce zajęło Gimnazjum w Dmosinie, II – Gimnazjum w Brzezinach, III – Gimnazjum w Rogowie, IV – Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie (co widać choćby po niezakwalifikowaniu się po raz pierwszy do półfinału drużyny gospodarza turnieju). Wszystkie drużyny  otrzymały medale, pamiątkowe statuetki, a pierwsze III miejsca okazałe puchary. Szkoła zapewniła pyszny poczęstunek dla uczestników oraz opiekunów.

W kadrze chłopców naszej szkoły znalazły się następujące osoby: Damian Lotka, Radosław Loba, Michał Świderek, Piotr Sikorski, Mateusz Chruściel, Filip Weiser, Radosław Kobus, Sebastian Kijo, Antoni Hejchman, Sebastian Pintara, Mateusz Urbański.

 

zdjęcia z zawodów dziewcząt

 

 


« wstecz