Kalendarium


13.05.2012
Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.


Proponujemy, aby w tym dniu dokonać choćby jednej rzeczy dla Ziemi – dowolnej. Niezależnie czy będzie to oszczędzanie energii w domu, biurze, rezygnacja z jazdy samochodem – każda forma będzie tutaj odpowiednia. Nasze szkolne koło wolontariatu intensywnie zaangażowało się w obchody tego dnia. Postanowiliśmy uświadomić ludziom, jak powinni postępować, aby Nasza Planeta przetrwała jeszcze długo.  

W tym celu udaliśmy się ponownie do zaprzyjaźnionej szkoły ZSS. Najłatwiej dotrzeć do młodych ludzi, dlatego też zorganizowaliśmy przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Niech nie zmyli Was jego tytuł. W zmienionej wersji Czerwony Kapturek uczył się jak dbać o środowisko, co to jest recykling itp. Na koniec, naszym ulubionym widzom, zadaliśmy pracę domową. Ich zadaniem jest napisanie lub narysowanie, w jaki sposób oni dbają o przyrodę.

 

Uczniowie IIa TŻiGD
i  Mariola Gorzka


« wstecz