Kalendarium


11.10.2017
Konferencja na temat bezpieczeństwa za granicą

Dnia 11 października 2017 roku sala konferencyjna Urzędu Miasta w Brzezinach wypełniona była po brzegi. Wszystko to za sprawą wizyty specjalistki do spraw polityki migracyjnej w Holandii Ireny de Ruig.
"Projekt "Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa, praca w Holandii" to inicjatywa skierowana z myślą o Was, droga młodzieży, ukierunkowany na zapobieganie handlowi ludźmi i przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku. Mam nadzieję, że dzisiejsze nasze spotkanie i udział w nim naszych szanownych gości z Holandii zajmujących się na co dzień problematyką handlu ludźmi i posiadających międzynarodowe doświadczenie w tym obszarze uświadomi Wam, z jakimi zagrożeniami możecie się spotkać podczas pracy zarobkowej i przybliży jakie zasady bezpieczeństwa należy stosować" - powiedziała na początku spotkania pani komisarz z KP w Łodzi.
Irena de Ruig to policjantka z Oost Nederland wyśmienicie mówiąca po holendersku i po polsku, od samego początku nawiązała z młodzieżą doskonały kontakt.

Przedstawiła ona wszelkie możliwe zagrożenia, jakie niesie za sobą wyjazd za granicę. Podpowiedziała, jak znaleźć tam pracę i sprawdzić swego potencjalnego pracodawcę. Młodzież może skorzystać z wiedzy dotyczącej tego, gdzie szukać ewentualnej pomocy, jak być bezpiecznym i dobrze poradzić sobie z wszelkimi
zagrożeniami.
W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy maturalne z ZSP w Brzezinach.

 

 

 

 

 


« wstecz