Kalendarium


08.03.2011
III Międzyszkolny Turniej Integracyjny w Piłce Siatkowej

W miesiącu marcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się III Międzyszkolny Turniej Integracyjny w Piłce Siatkowej organizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach oraz UKS "LIDER" Brzeziny.


Celem turnieju jest integracja młodzieży Powiatu Brzezińskiego oraz gmin ościennych znajduących się w innych powiatach, a także popularyzacja piłki siatkowej wśród uczniów. Współgospodarz rozgrywek( ZSP w Brzezinach) chciał w ten sposób także zwrócić uwagę uczestników, że jest placówką promującą zdrowy styl życia i zaprosić gimnazjalistów do zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną szkoły,mając nadzieję, że młodsi koledzy i koleżanki dołączą do grona uczniów ZSP w Brzezinach.

    W dniach 8-9 marca do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które zostały rozlosowane do dwóch grup. Rozgrywki w grupach prowadzone były systemem " każdy z każdym". Gra toczyła się do dwóch wygranych setów. Najlepsze dwa zespołyz każdej grupy awansowały do dalszej fazy turnieju- meczów półfinałowych. Do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów. Gimnazja: Jeżów, Rogów, Brzeziny, Dmosin, Wiączyń Dolny,Koluszki nr 1, Koluszki nr 2, a także LO w Brzezinach i ZSP w Brzezinach. Do ścisłego finału dotarły drużyny Gimnazjum nr 1 w Koluszkach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.

Po spotkaniu stojącym na wysokim poziomie, lepsze okazały się zawodniczki z Koluszek. Trzecie miwjsce zajęła drużyna z Rogowa, która w decydującym boju pokonała Gimnazjum z Brzezin.

    Drugi etap turnieju odbył się w dniach 29-30 marca. Tym razem o Puchar Starosty Brzezińskiego rywalizowali chłopcy. Na turniej stawiło się 7 zaproszonych drużyn. Gimnazja: Brzeziny, Rogów, Przecław, Dmosin Koluszki nr 2, Wiączyń Dolny, a także ZSP w Brzezinach. Młodzi siatkarze musieli przebrnąć przez rundę eliminacyjną.W drugim dniu turnieju odbyły się dwa półfinały, do których zakwalifikowali się uczniowie z Przecławia, Rogowa, Brzezin(gimnazjum)i ZSP w Brzezinach. W walce o trzecie miejsce Gimnazjum z Przecławia pokonało Gimnazjum z Rogowa. W finale gospodarze okazalisię bardzo gościnni i musieli uznać wyższość młodszych kolegów z Gimnazjum w Brzezinach. Spotkania stojące na wysokim poziomie oraz bardzo zacięte pojedynki były udaną formą propagowania piłki siatkowej w naszym mieście. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk pana Starosty Edmunda Koteckiego i zastępcy Starosty pana Zbigniewa Lechańskiego okoliocznościowe medale. Po ostatnim meczu wręczono puchary oraz nagrody w postaci piłek siatkowych. Przez cały czas trwania turnieju w sali konferencyjnej ZSP w Brzezinach podawane były ciepłe posiłki dla uczestników turnieju, nie zabrakło również napoi chłodzących oraz herbaty. W miłej atmosferze czas turnieju bardzo szybko minął.

Cała impreza została uwieczniona na fotografiach,dzięki czemu wspaniała zabawa zostanie na długo w pamięci wszysykich jej uczestników.

Składamy serdeczne podziękowania Sarostwu Powiatowemu w Brzezinach, a także wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie turnieju.

                          

 

 

                                                                 nauczyciele wych. fizycznego

>> galeria zdjęć z zawodów dziewcząt

>> galeria zdjęć z zawodów chłopców

 


« wstecz