Europejski Dzień Języków

wrzesień 27, 2018

"Znajomość języków jest bramą do wiedzy" - pod takim hasłem w naszej szkole odbył się dziś Europejski Dzień Języków. Z tej okazji pani Iwona Michalska i pani Agnieszka Dmowska przygotowały imprezę propagującą uczenie się języków obcych. Każda klasa przedstawiła się w wybranym przez siebie języku, przygotowała plakaty krajów europejskich i pytanie do publiczności. Drugim etapem był konkurs wiedzy o Anglii i Niemczech. Etapem trzecim były tak zwane false friends/falsche Freunde. Konkurs zakończył się łamańcami językowymi.
I MIEJSCE zajęły nasze Francuzki z klasy IV TŻ/TE,
II Miejsce bogowie greccy z klasy IV TL,
III miesjce klasa I TL reprezentująca Włochy.
Wszystkie klasy dostały pamiątkowe dyplomy a laureaci cenne nagrody. Dziękujemy firmie Cedrus za sfinansowanie nagród dla naszych uczniów. Podziękowania dla wszystkich klas za zaangażowanie się w szkolną imprezę a publiczności za wspieranie swoich drużyn. Mamy nadzieję, że impreza zagości w kalendarium imprez szkolnych ZSP i w kolejnych latach nasi uczniowie będą się bawić równie dobrze jak dzisiaj.

Kierunki kształcenia w naszej szkole

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące

Liceum o profilu policyjno-prawnym zostało objęte patronatem Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Czytaj więcej...
Technik ekonomista

Technik ekonomista

Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki, prawa, podatków, finansów, rachunkowości.

Czytaj więcej...
Technik logistyk

Technik logistyk

Logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się sfer działalności gospodarczej w naszym kraju.

Czytaj więcej...
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.

Czytaj więcej...
Technik kelner

Technik kelner

Kelner. Pionierska klasa w ZSP w Brzezinach.

Czytaj więcej...
  • 1
ul. Konstytucji 3 Maja 5
95-060 Brzeziny
(46) 874 47 99

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

- Benjamin Franklin