Stażyści w Grecji zwiedzali wiszące klasztory w Meteorach

październik 08, 2018

7 października 2018 roku nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się na kolejną wycieczkę w Grecji.Tym razem zwiedzili jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych - wiszące klasztory w Meteorach. Klasztory zostały zbudowane na bardzo wysokich, niedostępnych skałach w Tesalii. Wiszące klasztory zaczęto budować w XIV wieku. W okresie świetności zajęte były aż 24 skały. Gromadzono tam wielkie skarby. Nasi uczniowie zwiedzili klasztor z pięknymi freskami, świetnie zachowaną kuchnię klasztorną i Ossuarium (kaplicę czaszek). Podziwiali również całą Równinę Tesalską z punktu widokowego. Następnie udali się do pracowni pisania ikon w Kalambace gdzie zapoznali się z procesem wytwarzania świętych obrazów. Warto wspomnieć, że Meteory były również scenerią do filmu o słynnym agencie 07.

Kierunki kształcenia w naszej szkole

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące

Liceum o profilu policyjno-prawnym zostało objęte patronatem Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Czytaj więcej...
Technik ekonomista

Technik ekonomista

Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki, prawa, podatków, finansów, rachunkowości.

Czytaj więcej...
Technik logistyk

Technik logistyk

Logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się sfer działalności gospodarczej w naszym kraju.

Czytaj więcej...
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.

Czytaj więcej...
Technik kelner

Technik kelner

Kelner. Pionierska klasa w ZSP w Brzezinach.

Czytaj więcej...
  • 1
ul. Konstytucji 3 Maja 5
95-060 Brzeziny
(46) 874 47 99

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

- Benjamin Franklin