Zajęcia fizyczne w parku trampolin JumpWorld w Łodzi

listopad 06, 2019

31 pażdziernika klasa I LOG brała udział w zajęciach fizycznych w parku trampolin - JumpWorld w Łodzi. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, strefy siatkówki, toru parkour, toru przeszkód, strefy wspinania, strefy handballu.
Pobyt w JumpWorld sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.
Badania wskazują bowiem, że skacząc spalamy o 20% kalorii więcej niż biegając, przy czym obciążenie dla stawów podczas ćwiczeń na trampolinie jest o wiele mniejsze.
Dlatego nawet osoby starsze lub po kontuzji dzięki miękkiemu lądowaniu mogą skakać nie robiąc sobie żadnej szkody.

Co zyskujemy ćwicząc na trampolinie?
Skoki pomagają nam wzmacniać wszystkie mięśnie ciała i pobudzać do pracy organy. Naukowcy NASA, którzy trampolinę zalecają jako ćwiczenie dla astronautów twierdzą, że trening ten jest aż o 68% bardziej skuteczny niż ćwiczenia na innych przyrządach fitnessowych! Co więcej, ćwiczenia na trampolinie stymulują również system limfatyczny, dzięki czemu ciało lepiej i szybciej pozbywa się toksyn (co z kolei zmniejsza cellulit i wszelkie obrzęki ciała!).

Ćwiczenia na trampolinie to przede wszystkim:

intensywny trening dużych grup mięśni: ud, brzucha, grzbietu, ramion i łydek,
skuteczny trening kardio: spalisz nawet 250 kcal w ciągu 15 minut,
rozwój koordynacji ruchowej i równowagi,
świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

 

Kierunki kształcenia w naszej szkole

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące

Liceum o profilu policyjno-prawnym zostało objęte patronatem Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Czytaj więcej...
Technik ekonomista

Technik ekonomista

Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki, prawa, podatków, finansów, rachunkowości.

Czytaj więcej...
Technik logistyk

Technik logistyk

Logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się sfer działalności gospodarczej w naszym kraju.

Czytaj więcej...
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.

Czytaj więcej...
Technik kelner

Technik kelner

Kelner. Pionierska klasa w ZSP w Brzezinach.

Czytaj więcej...
  • 1
ul. Konstytucji 3 Maja 5
95-060 Brzeziny
(46) 874 47 99

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

- Benjamin Franklin