Oferta edukacyjna

Projekty Unijne

Projekty współfinansowane ze środków UE.

Strefa Uczniów

Wszystko czego szukasz jest tutaj.

Galeria

Życie szkoły w fotografiach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie Szkół Podstawowych!

Proponujemy uczniom szkół podstawowych naukę w: czteroletnim liceum ogólnokształcącym, pięcioletnim technikum oraz trzyletniej szkole branżowej I stopnia.

Jesteśmy szkołą nowoczesną i obecnie kształcimy w kierunkach poszukiwanych przez pracodawców, takich jak: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik leśnik.

Zachęcamy także do podjęcia nauki w zawodach szczególnie atrakcyjnych w realiach współczesnego rynku pracy: technik reklamy, kierowca - mechanik, technik rachunkowości.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym - uruchomiliśmy klasę policyjną liceum ogólnokształcącego, w której - oprócz przedmiotów ogólnokształcących proponujemy uczniom zajęcia z technik samoobrony oraz zajęcia z pracownikami policji.
Wyżej wymieniony zawód nie tylko cieszy się dużym zaufaniem społecznym, ale daje gwarancję zatrudnienia w służbach mundurowych.

W ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2021/2022 będzie również klasa sportowa, gdzie obok zajęć w-f będą zajęcia na basenie, masaż, korekta wad postawy, dietetyka, samoobrona.

Nasi uczniowie osiągają znakomite wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie: zdawalność to 80 - 100 %.

Oprócz przygotowania do egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, staramy się rozwijać uzdolnienia, pasje i zainteresowania uczniów.

Od wielu lat uczestniczymy w projektach unijnych. Nasi uczniowie - uczestnicy projektów - uzyskali nowe umiejętności i kwalifikacje: odbyli bezpłatne kursy prawa jazdy, kursy obsługi wózków widłowych, kurs carvingu, profesjonalne zajęcia w trzech blokach: kelner/barista, gastronomiczne, barmańskie, obsługa programów księgowych, specjalistyczne zajęcia językowe oraz zajęcia z zakresu nowoczesnych technik uczenia się i zapamiętywania i szereg innych. Szkoła zyskała nowoczesny i profesjonalny sprzęt: tablice interaktywne, specjalistyczny ekspres do kawy, piec konwekcyjny, wózki barmańskie, laptopy, zastawę stołową i szereg innych urządzeń np. odtwarzacze CD.

W roku szkolnym 2017/2018 zakończylismy realizację Projektu "Akademia Mistrzów Zawodu", który był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego projektu uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w kursach kompetencji z zakresu poszczególnych kierunków kształcenia. Szkoła została wyposażona w pracownie: logistyczną wraz ze sprzetem komputerowym i wózkiem widłowym oraz ekonomiczną wraz ze sprzętem komputerowym oraz urządzeniami biurowymi. Wartość tego projektu: 615 006,00 zł.

Nasi uczniowie uczestniczą w stażach zagranicznych w ramach programu Erasmus+.

Możemy poszczycić się estetycznym i zmodernizowanym budynkiem szkoły. Mamy znakomitą bazę dydaktyczną: nowoczesne pracownie do nauki zawodu, pracownie komputerowe, bibliotekę wyposażoną w bogaty księgozbiór oraz stanowiska komputerowe z dostępem do internetu dla uczniów, kilka tablic interaktywnych. Niemal w każdej pracowni jest projektor. Jesteśmy posiadaczami nowoczesnej interaktywnej pracowni do nauki języków obcych. Dysponujemy salą gimnastyczną i profesjonalnie wyposażoną siłownią.

Pod koniec roku 2020 w naszej szkole zakończono remont hali sportowej. Koszt inwestycji wyniósł blisko 200 tys. złotych z czego 80 tys. to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Teraz mamy nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku.

W roku 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1 081 702 zł.
Pieniądze te będą przeznaczane na wybudowanie dwóch boisk i bieżni dwutorowej oraz wyposażenie czterech sal dydaktycznych tj. biologicznej, fizycznej, chemicznej i interaktywnej. Symboliczny czek władzom powiatu i Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Annie Sokołowskiej wręczyli Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk i wicemister Waldemar Buda – poseł ziemi brzezińskiej.


Uczniowie naszej szkoły włączają się aktywnie w życie lokalnej społeczności. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności dali się poznać jako profesjonaliści w przygotowaniu i obsłudze imprez okolicznościowych przygotowywanych przez szkołę i władze samorządowe.

W szkole działa Szkolne Koło Caritas.

Szkoła ma dobrą lokalizację (z dala od ruchu ulicznego) i jest bezpieczna - monitorowana wewnątrz i zewnątrz.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów do odwiedzenia naszej szkoły i skorzystania z proponowanej przez nas oferty edukacyjnej.

Jako dyrektor szkoły - zapraszam także do osobistego kontaktu, mając nadzieję, że potrafię doradzić w tak trudnej materii, jaką jest wybór szkoły ponadpodstawowej.

 

Z poważaniem
Anna Sokołowska
Dyrektor ZSP w Brzezinach

Kierunki kształcenia w naszej szkole

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące

Klasa o profilu policyjno-prawnym została objęta patronatem Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Czytaj więcej...
Technik ekonomista

Technik ekonomista

Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki, prawa, podatków, finansów, rachunkowości.

Czytaj więcej...
Technik logistyk

Technik logistyk

Logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się sfer działalności gospodarczej w naszym kraju.

Czytaj więcej...
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.

Czytaj więcej...
Technik leśnik

Technik leśnik

Technik leśnik to idealny zawód dla miłośników przyrody!

Czytaj więcej...
  • 1

ul. Konstytucji 3 Maja 5
95-060 Brzeziny

(46) 874 47 99

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

- Benjamin Franklin