Sport

Projekty Unijne

Projekty współfinansowane ze środków UE.

Strefa Uczniów

Wszystko czego szukasz jest tutaj.

Galeria

Życie szkoły w fotografiach.

Rok szkolny 2020/2021

 • Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

  W dniach 7 i 8 października 2020 roku w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt (szóstki siatkarskie + 2 rezerwowych).
  Do turnieju chłopców zgłosiło się 9 drużyn podzielonych na 2 grupy (system każdy z każdym). Z grupy wychodziły dwie drużyny, które następnie grały w półfinałach, finale i meczu o trzecie miejsce.
  Po zaciętej rywalizacji mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z klasy - IV TL, II miejsce przypadło II LOG, III miejsce - II TŻ/E, IV miejsce - II TLP, V miejsce - III TL, VI miejsce - II TLG, VII miejsce - I TL, VIII miejsce - I LO, IX miejsce – I TEL.
  Do rozgrywek dziewcząt zgłosiło się 7drużyn podzielonych na 2 grupy. Z grupy wychodziły dwie drużyny, które w tym samym dniu rozegrały półfinały aby rozstrzygnąć zwycięzcę. Najlepszą drużyną dziewczęcą okazała się klasa IV TL/IV TŻE/II TLp, II miejsce zajęła II LOp, III miejsce -III LOg, IV miejsce -II TŻ/TL, V miejsce -II TE/TŻ, VI miejsce -I LO, VII miejsce - I TE/TŻ.
  Wszyscy uczestnicy mistrzostw (około 140 osób) uznali zawody za bardzo udane i wyrazili chęć udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach o charakterze sportowym.
  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   

 • Zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych

  25 września 2020 roku Szkolny Związek Sportowy przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował w Parku Miejskim w Brzezinach indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu.
  Na starcie pojawili się licznie reprezentacje ZSP w Brzezinach w składzie: chłopcy: Jan Grad-II LO, Kacper Śnieguła-III TL, Mateusz Gwiazda-II LO, Wojciech Krakowiak – II LO, Dawid Kołtuniak – II TLp, Mariusz Hejchman – II TLp, Bartłomiej Kubicki – I TL, dziewczęta: Julita Ciszewska-II TLp, Olga Guzek-I LO, Oliwia Sapińska-II TŻ/E, Weronika Grzelak II TLp, Weronika Grodzka I TL, Magdalena Smaż IV TŻ/TE, Julia Wójcik I LO.
  Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczyciela WF Romana Miksy.
  W zawodach w kategori dziewcząt I miejsce zajęła reprezentantka ZSP Brzeziny Julia Wójcik, II miejsce Julita Ciszewska , III miejsce Magdalena Smaż.
  Bieg chłopców zakończył się sukcesem reprezentantów naszej szkoły, I miejsce zajął Jan Grad, II miejsce Mateusz Gwiazda, III miejsce Wojciech Krakowiak.
  Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc uzyskali prawo reprezentowania powiatu na zawodach wojewódzkich w Bełchatowie.

ARCHIWUM

 • Wydarzenia

  Zawody powiatowe w tenisie stołowym pomiędzy drużynami ZSP Brzeziny a LO Brzeziny

  11 kwietnia 2018 roku na sali gimnastycznej ZSP w Brzezinach odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym pomiędzy drużynami ZSP Brzeziny a LO Brzeziny. Drużyny składały się z 6 zawodników (3. chłopców i 3. dziewcząt w tym 2 osoby rezerwowe). Oddzielnie walczyły dziewczęta i oddzielnie chłopcy. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, a następnie odbywał się mecz debla. Pojedynek toczył się do trzech wygranych setów. Szkołę w zawodach reprezentowały następujące osoby: Aleksandra Kosowska – IV TŻ, Weronika Janowska – II TŻ, Paulina Swaczyna – II LO, Szymon Dratkiewicz - II LO, Dominik Waleski – III TL, Sebastian Urbański – II TL/TE. Rozgrywki chłopców po ciekawej grze wygrało ZSP w Brzezinach 3:0 w meczach, w zawodach dziewcząt triumfowały dziewczęta z LO w Brzezinach i wygrały stosunkiem 3:0 w meczach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy szansę reprezentowania powiatu brzezińskiego na zawodach rejonowych.

  Mistrzostwa powiatu brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

  W dniach 23 marca i 10 kwietnia w ZSP w Brzezinach odbyły się mecze o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęły dwie szkoły: ZSP w Brzezinach i LO im. Iwaszkiewicza w Brzezinach. W pierwszym meczu zagrali chłopcy, wygrywając w setach 3:2. W póżniejszym terminie odbyło się spotkanie dziewcząt, gdzie górą okazały się reprezentantki LO wygrywając 3:2 w setach. Drużyny wygrywając mistrzostwo powiatu brzezińskiego zapewniły sobie udział w turnieju rejonowym rozgrywanym w Tomaszowie Mazowieckim oraz otrzymały medale z rąk organizatorów. Szkołę w zawodach reprezentowały następujące osoby: Tomasz Meszka, Dawid Gruchała, Karol Kacprzyk, Piotr Mielczarek, Maciej Celigowski, Damian Dzierzbiński, Patryk Winciorek, Sebastian Rewkiewicz, Radosław Kłąb, Martyna Dembska, Natalia Miler, Sandra Pietrzak, Anna Kaźmierczak, Kinga Butkiewicz, Agnieszka Hejchman, Kinga Głowacka, Katarzyna Każmierczak, Monika Pakuła.

  Miedzyszkolny Turniej Integracyjny Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Brzezińskiego

  W dniach 5 - 6 kwietnia 2018 roku w ZSP w Brzezinach odbył się Miedzyszkolny Turniej Integracyjny Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Brzezińskiego organizowany przez UKS Lider Brzeziny oraz Starostwo Powiatu Brzezińskiego. Turniej, który odbył się już po raz X ma na celu integrację uczniów powiatu brzezińskiego oraz popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży. W pierwszym dniu rozgrywek rywalizowały ze sobą dziewczęta w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Do zawodów zgosiły się szkoły: Gimnazjum w Jeżowie, Gimnazjum w Dmosinie, ZSP w Brzezinach – reprezentacja klas I, Gimnazjum w Brzezinach, LO Brzeziny, Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym. Po zaciętej walce pomiędzy drużynami, gdzie mecze często kończyły się tie breakiem wyniki turnieju przedstawiają się następująco: I miejsce – Gimnazjum Wiączyń Dolny, II – Gimnazjum Brzeziny, III - ZSP Brzeziny, IV – Gimnazjum Dmosin, V - Gimnazjum Jeżów, VI - LO Brzeziny. ZSP reprezentowały następujące dziewczęta: Alina Filipska, Magdalena Smaż, Agnieszka Jastrzębska, Małgorzata Rosińska, Patrycja Dudek, Urszula Wójcik, Patrycja Jaskóła, Anita Janus. W drugim dniu rozgrywek grali chłopcy. W piątek przeprowadzono rozgrywki także w dwóch grupach-każdy z każdym. W turnieju wzięło udział VI drużyn: ZSP Brzeziny – reprezentacja klas I, Gimnazjum Brzeziny, Gimnazjum Jeżów, LO Brzeziny, Gimnazjum Rogów, Gimnazjum Głuchów. Rywalizacja była ogromnie wyrównana, niektóre mecze kończyły się tie breakami. Ostateczne wyniki turnieju: I miejsce zajęło Gimnazjum w Brzezinach, II – Gimnazjum w Rogowie, III – ZSP w Brzezinach, IV – Gimnazjum w Jeżowie, V - LO w Brzezinach, VI - Gimnazjum w Głuchowie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny otrzymały medale, pamiątkowe statuetki, a zdobywcy pierwszych III. miejsc okazałe puchary. Szkoła zapewniła pyszny poczęstunek dla uczestników oraz opiekunów. W kadrze chłopców naszej szkoły znalazły się następujące osoby: Jakub Goli, Jakub Wilczak, Patryk Winciorek, Patryk Chak, Dominik Janowski, Mateusz Radek, Piotr Kłąb, Daniel Każmierczak.

  Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

  W dniach 22, 28 marca 2018 r. w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Do turnieju chłopców zgłosiło się 7 drużyn grających ze sobą w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z klasy III TL, II miejsce przypadło klasie IV TŻ/II LO, III miejsce - II TŻ/II TL, IV miejsce - IV TL, V miejsce - I TL, VI miejsce III LO, VII miejsce I TŻ/TE. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Do rozgrywek dziewcząt zgłosiło się 5 drużyn rywalizujących w jednej grupie. Najlepszą drużyną dziewczęcą okazała się klasa III TŻ/III TE, II miejsce zajęła II TL/III LO, III miejsce - I TŻ/TE, IV miejsce - IV TL, V miejsce - II TŻ/II TK. Wszyscy uczestnicy mistrzostw (około 80 osób) uznali zawody za bardzo udane i wyrazili chęć udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach o charakterze sportowym. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

  22 lutego 2018 roku na sali gimnastycznej ZSP w Brzezinach odbyły się zawody o Mistrzostwo Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do turnieju chłopców zgłosiło się 18 osób podzielonych na cztery grupy po czterech i pięciu zawodników. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Następnie z grup wychodziło dwóch najlepszych zawodników, tworząc dwie grupy mistrzowskie złożone z czterech osób grających systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Szkolne rozgrywki chłopców po bardzo wyrównanej grze wygrał Dominik Waleski - III TL, II miejsce zajął Szymon Dratkiewicz - II LO, III miejsce przypadło Sebastianowi Urbańskiemu - II TL. W zawodach dziewcząt wzięło udział 8 osób podzielonych na dwie grupy i grających systemem „każdy z każdym”. Następnie z grup wychodziły dwie nalepsze dziewczęta i kontynuowały turniej grając pomiędzy sobą do trzech wygranych setów. Najlepszą okazała się Aleksandra Kosowska - IV TŻ, II miejsce przypadło Weronice Janowskiej - II TŻ, III miejsce Alinie Filipskiej - I TL. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz szansę reprezentowania powiatu brzezińskiego na zawodach powiatowych.

  Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej

  W sobotę 20 stycznia 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej. Organizatorem XIV memoriału był Klub Sportowy „Dobrowolski”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: ZSP Brzeziny, KS „Dobrowolski” Brzeziny, KS "Sokoły” Brzeziny, KPP w Brzezinach. W ramach turnieju rozegrano sześć spotkań - systemem "każdy z każdym". Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Włodzimierz Kaczmarek. Rozpoczęty o 16.00 turniej trwał do godziny 21. Organizatorzy nagrodzili także wyróżniających się zawodników. Na zakończenie turnieju poszczególnym drużynom wręczono puchary oraz drobne upominki. Ostateczne wyniki: I miejsce - KS ”Sokoły”, II miejsce - KS ”Dobrowolski”, III miejsce - ZSP Brzeziny, IV miejsce - KPP Brzeziny. ZSP Brzeziny reprezentowali następujący uczniowie: Tomasz Meszka III TŻ, Dawid Gruchała III TŻ, Radosław Kłąb II TL, Michał Strzyżewski III LO, Damian Szatan IV TL, Piotr Mielczarek IV TL, Maciej Celigowski II LO, Damian Dzierzbiński II LO, Patryk Winciorek I TL.

  X Bieg Niepodległościowy

  12 listopada 2017 roku około 30 uczniów ZSP w Brzezinach wzięło udział w organizacji (zabezpieczenie trasy, prowadzenie dokumentacji, przygotowanie poczęstunku) X Biegu Niepodległościowego. Frekwencja w zawodach była dość duża (w biegach uczestniczyły 274 osoby w 5 kategoriach wiekowych). ZSP reprezentowali: Przemysław Kiraga IV TŻ, Alina Filipska I TL, Radosław Kozłowski I TŻ, Małgorzata Rosińska I TŻ, Jakub Goli I TL, Tobiasz Głowacki III TŻ, Patryk Winciorek I TL, Michał Miler IV TL. Zawody były zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach i UKS Lider Brzeziny. Bieg odbył się ulicami miasta Brzeziny, na dystansie – 300 m- do 9 lat, 600 m-10-12 lat,1000 m-13-15 lat, 3000 m-16+,10000 m - bieg główny. Zawody zakończyły się sukcesem. Reprezentant ZSP Brzeziny Przemysław Kiraga IV TŻ uplasował się na I miejscu w swojej kategorii wiekowej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a pierwsze trzy osoby nagrody i puchary.

  Zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych

  W Uniejowie 28 września 2017 roku odbyły się zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych udział wzięli uczniowie ZSP w Brzezinach. Szkołę reprezentowali: (dziewczęta) - Dominika Kulik II TE, Marika Malec IV TE, Anna Swaczyna - II TE, (chłopcy) - Michał Śmiałek - IV TE, Przemysław Kiraga - IV TŻ, Daniel Kotecki III LO. Opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Witold Sikorski. W zawodach uczestniczyło około 180 osób z wielu powiatów województwa łódzkiego. Tak więc walka na dystansie była bardzo zacięta. Ostatecznie w kategorii chłopców najwyżej uplasował się Przemysław Kiraga zajmując miejsce w połowie stawki (66 miejsce). Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca. Po odbytych biegach organizatorzy zapewnili zawodnikom i opiekunom ciepły posiłek. W wolnym czasie można było zwiedzić okoliczne atrakcje tej malowniczo położonej miejscowości: Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, park, plaże nad Wartą, termy, Kasztel Rycerski „Na gorących źródłach”.

  Indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu

  21 września 2017 r. Szkolny Związek Sportowy przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował w Gałkówku Kolonii indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu. Na starcie pojawili się licznie reprezentanci ZSP w Brzezinach w składzie: chłopcy: Michał Śmiałek- IV TL, Przemysław Kiraga - IV TŻ, Damian Szatan - IV TL, Kamil Orłowski III LO, Daniel Kotecki III LO; dziewczęta: Marika Malec- IV TE, Anna Swaczyna II TE, Gracjana Klepaczko III TŻ, Dominika Kulik II TE, Paulina Swaczyna II LO, Weronika Janowska II TŻ. Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczyciela WF Witolda Sikorskiego. W zawodach w kategori dziewcząt I miejsce zajęła reprezentantka ZSP Brzeziny Weronika Janowska, II miejsce Anna Swaczyna, IV miejsce Marika Malec, V miejsce Dominika Kulik. Bieg chłopców zakończył się sukcesem reprezentantów naszej szkoły. I miejsce zajął Przemysław Kiraga, III miejsce Michał Śmiałek, IV miejsce Kamil Orłowski, V miejsce Daniel Kotecki. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc uzyskali prawo reprezentowania powiatu na zawodach wojewódzkich w Uniejowie.

  Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Szkół Ponadgimnazjalnych

  26 kwietnia 2017 r. uczeń ZSP Brzeziny wziął udział w Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Szkół Ponadgimnazjalnych. Impreza organizowana przez ZSP nr 2 w Koluszkach i Siłownię FIT Centrum przyciągnęła wielu zawodników i kibiców. Szkołę naszą reprezentował Tobiasz Głowacki- II TŻ. Zawody zakończyły się połowicznym sukcesem. Siódmym zawodnikiem Mistrzostw okazał się Tobiasz Głowacki w kategorii OPEN według przelicznika Wilks’a. Zawodnicy którzy stanęli na podium otrzymali okazałe nagrody: dyplom, puchar, koszulki i odżywki.

  Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej

  W dniach 25 - 26 kwietnia 2017 roku w ZSP w Brzezinach odbył się Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej organizowany przez UKS Lider Brzeziny oraz Starostwo Powiatu Brzezińskiego. Turniej, który odbył się już po raz IX ma na celu integrację uczniów powiatu brzezińskiego oraz popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży. W pierwszym dniu rozgrywek rywalizowały ze sobą dziewczęta w jednej grupie systemem "każdy z każdym". Do zawodów zgosiły się grupy: Gimnazjum Przecław, ZSP w Brzezinach – reprezentacja klas I, Gimnazjum w Brzezinach, LO Brzeziny, Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym. Po zaciętej walce pomiędzy drużynami, gdzie mecze często kończyły się tie breakiem wyniki turnieju przedstawiają się następująco: I miejsce – Gimnazjum Wiączyń Dolny, II –Gimnazjum Przecław, III-Gimnazjum Brzeziny B, IV – LO Brzeziny, V- ZSP Brzeziny. ZSP reprezentowały następujące dziewczęta: Sandra Pietrzak, Natalia Markus, Dominika Kulik, Marta Kobus, Paulina Swaczyna, Weronika Janowska, Marta Błaut, Paula Piórkowska, Maria Arndt, Angelika Bartyzel. W drugim dniu rozgrywek grali chłopcy. W środę przeprowadzono rozgrywki także w jednej grupie-każdy z każdym. W turnieju wzięły udział IV drużyny: ZSP Brzeziny – reprezentacja klas I, Gimnazjum Brzeziny, Gimnazjum Jeżów, LO Brzeziny. Rywalizacja była ogromnie wyrównana, niektóre mecze kończyły się tie breakami. Ostateczne wyniki turnieju: I miejsce zajęło Gimnazjum w Brzezinach, II – ZSP w Brzezinach, III – LO w Brzezinach, IV – Gimnazjum w Jeżowie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny otrzymały medale, pamiątkowe statuetki, a pierwsze III miejsca okazałe puchary. Szkoła zapewniła pyszny poczęstunek dla uczestników oraz opiekunów. W kadrze chłopców naszej szkoły znalazły się następujące osoby: Maciej Celigowski, Damian Dzieżbiński, Damian Płocki, Szymon Buldecki, Kacper Meszka, Krystian Skóra, Bartłomiej Nowak, Mateusz Godala, Szymon Dratkiewicz, Sebastian Wojciechowski.

  Mistrzostwa Rejonu Tomaszowskiego w Piłce Nożnej Chłopców

  1 kwietnia 2017 r. na boisku Orlik przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Rejonu Tomaszowskiego w Piłce Nożnej chłopców (Licealiada 2016/2017) organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Mazowieckim. W turnieju rywalizowały ze sobą trzy drużyny reprezentujące powiaty: tomaszowski, opoczyński, brzeziński. Szkoły zapewniły sobie udział w zawodach w wyniku wcześniejszych eliminacji rozgrywanych na terenie poszczególnych powiatów. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym” (mecz trwał 24 min. z pięciominutową przerwą). Poszczególne spotkania stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte, ponieważ stawką był udział w zawodach wojewódzkich o Mistrzostwo województwa łódzkiego. W trakcie trwania turnieju rozegrano trzy spotkania, które zakończyły się następującymi wynikami: ZSP Brzeziny- ZSP Opoczno 1:4, ZSP Brzeziny- ZSP nr 3 Tomaszów Mazowiecki 3:0, ZSP Opoczno- ZSP nr 3 Tomaszów Mazowiecki 2:1. Ostateczna tabela Mistrzostw przedstawia się następująco: I miejsce ZSP Opoczno - 6 pkt (6:2), II miejsce ZSP Brzeziny- 3 pkt (4:4), III miejsce ZSP nr-3pkt(1:5). Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Karol Kacprzyk, Bartosz Kubiak, Jarosław Bąba, Piotr Mielczarek, Damian Szatan, Dawid Gruchała, Paweł Mielczarek, Damian Sasin, Emil Jedliński, Michał Strzyżewski. Opiekunem drużyny był Witold Sikorski.

  Mistrzostwa Rejonu Tomaszowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt

  20 kwietnia 2017 r. na boisku Orlik przy II LO w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Rejonu Tomaszowskiego w Piłce Nożnej dziewcząt (Licealiada 2016/2017) organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Mazowieckim. W turnieju rywalizowały ze sobą trzy drużyny reprezentujące powiaty: tomaszowski, opoczyński, brzeziński. Szkoły zapewniły sobie udział w zawodach w wyniku wcześniejszych eliminacji rozgrywanych na terenie poszczególnych powiatów. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym” (mecz trwał 24 min. z pięciominutową przerwą). Poszczególne spotkania stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte, ponieważ stawką był udział w zawodach wojewódzkich o Mistrzostwo województwa łódzkiego. W trakcie trwania turnieju rozegrano trzy spotkania, które zakończyły się następującymi wynikami: ZSP Brzeziny-ZSP Opoczno 1:3, ZSP Brzeziny- II LO Tomaszów Mazowiecki 2:3, ZSP Opoczno- II LO Tomaszów Mazowiecki 3:1. Ostateczna tabela Mistrzostw przedstawia się następująco: I miejsce ZSP Opoczno - 6 pkt (6:2), II miejsce- I ILO Tomaszów Mazowiecki-3 pkt (4:5), III miejsce- ZSP Brzeziny- 0pkt (3:6). Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maria Arndt, Martyna Dembska, Patrycja Ferdzyn,Weronika Janowska, Anna Kaźmierczak, Paula Piórkowska, Karolina Walewska. Opiekunem drużyny był Roman Miksa.

  Mecz piłki koszykowej dziewcząt o mistrzostwo powiatu brzezińskiego

  Dnia 11 kwietnia 2017 w Sali gimnastycznej ZSP Brzeziny odbył się mecz piłki koszykowej dziewcząt o mistrzostwo powiatu. Mecz pomiędzy reprezentacją ZSP Brzeziny a LO Brzeziny był rozgrywany wciągu 4 kwart po 10 minut każda. Spotkanie dziewcząt zakończyło się wynikiem 26:12 dla gości. Szkołę reprezentowały: Paula Piórkowska, Weronika Janowska, Paulina Swaczyna, Agnieszka Hejchman, Martyna Dembska, Anna Kaźmierczak, Kinga Głowacka, Natalia Miler, Aldona Kordala, Klaudia Kijo.

  Mistrzostwa szkoły w piłce halowej chłopców

  W dniu 24 marca 2017 roku w ZSP Brzeziny odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce halowej chłopców. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. Z grupy wychodziły 2 drużyny, które następnie grały w półfinałach. Drużyny, które zajęły dalsze miejsca zakończyły turniej na fazie grupowej. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny: III LO i II TL (2:2), karne 2:1 w drugim półfinale klasy III TŻ i III TL (2:4). W finale zwyciężyła klasa III LO z III TL (6:4) a w meczu o 3 miejsce klasa II TL z III TŻ (4:2). Drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  Turniej o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

  W dniu 22 marca 2017 roku w ZSP w Brzezinach odbył się turniej o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęły dwie szkoły: ZSP w Brzezinach i LO im. Iwaszkiewicza w Brzezinach. W pierwszym meczu zagrali chłopcy, wygrywając w setach 3:0. Następnie odbyło się spotkanie dziewcząt, gdzie górą okazały się również reprezentantki ZSP wygrywając 3:0 w setach. Drużyny wygrywając mistrzostwo powiatu brzezińskiego zapewniły sobie udział w turnieju rejonowym rozgrywanym w Tomaszowie Mazowieckim oraz otrzymały medale z rąk organizatorów. Szkołę w zawodach reprezentowały następujące osoby: Tomasz Meszka, Damian Sasin, Dawid Gruchała, Mateusz Jacczyk, Mariusz Sokół, Karol Kacprzyk, Piotr Mielczarek, Konrad Buldecki, Maciej Celigowski, Damian Dzierzbiński, Justyna Jatczak, Kamila Janczewska, Paulina Marczyk, Martyna Dembska, Natalia Miler, Sandra Pietrzak, Anna Kaźmierczak, Kinga Butkiewicz, Agnieszka Hejchman.

  Udział w XVII Turnieju

  12 marca 2017 roku reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej halowej ZSP Brzeziny wzięła udział w XVII Turnieju "Bo gdy Ewa w piłkę kopie" organizowanym przez LKS Koluszki z okazji Dnia Kobiet. Do zawodów zgłosiło się blisko 50 dziewcząt z Brzezin, Sochaczewa, Koluszek. Turniej rozgrywany był w hali sportowej OSIR i przebiegał w przyjemnej atmosferze, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony zawodniczek a i również kibiców, dostarczając wszystkim wielu sportowych emocji. W kategorii 14+ I miejsce zajęły nasze zawodniczki wygrywając po 1:0 w dwóch meczach. Szkołę reprezentowały dziewczęta: Kinga Głowacka, Anna Kaźmierczak, Paulina Swaczyna, Weronika Janowska, Natalia Miler, Paula Piórkowska. Na zakończenie turnieju dziewczęta otrzymały kwiaty, piłki dla 4 zwycięskich drużyn, upominki i słodycze dla wszystkich.

  Zawody powiatowe w tenisie stołowym pomiędzy drużyną ZSP Brzeziny a LO Brzeziny

  27 lutego 2017 roku na sali gimnastycznej ZSP w Brzezinach odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym pomiędzy drużyną ZSP Brzeziny a LO Brzeziny. Drużyny składały się z 6 zawodników (3 chłopców i 3 dziewcząt w tym 2 osoby rezerwowe). Oddzielnie walczyły dziewczęta i chłopcy. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, a następnie odbywał się mecz debla. Pojedynek toczył się do trzech wygranych setów. Szkołę w zawodach reprezentowały następujące osoby: Aleksandra Kosowska – III-TŻ, Weronika Janowska – I TŻ, Paulina Swaczyna – I LO, Szymon Dratkiewicz- I LO, Dominik Waleski – II TL, Piotr Mielczarek –III TL/TE. Rozgrywki chłopców po bardzo wyrównanej grze wygrało ZSP w Brzezinach 3:2 w meczach, w zawodach dziewcząt triumfowały dziewczęta z LO w Brzezinach i wygrały stosunkiem 3:2 w meczach. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy szansę reprezentowania powiatu brzezińskiego na zawodach rejonowych.

  Zawody o Mistrzostwo Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

  23 lutego 2017 roku w świetlicy szkolnej ZSP w Brzezinach odbyły się zawody o Mistrzostwo Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do turnieju chłopców zgłosiło się 18 osób podzielonych na trzy grupy po sześciu zawodników. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Następnie z grup wychodziło dwóch najlepszych zawodników, tworząc grupę mistrzowską złożoną z sześciu osób grających systemem „każdy z każdym” do czterech wygranych setów. Szkolne rozgrywki chłopców po bardzo wyrównanej grze wygrał Szymon Dratkiewicz- I LO, II miejsce zajął Dominik Waleski- II TL, III miejsce przypadło Piotrowi Mielczarkowi- III TL. W zawodach dziewcząt wzięło udział 10 osób podzielonych na dwie grupy i grających systemem „każdy z każdym”. Następnie z grup wychodziły dwie nalepsze dziewczęta i kontynuowały turniej grając pomiędzy sobą do czterech wygranych setów. Najlepszą okazała się Aleksandra Kosowska -III TŻ, II miejsce przypadło Paulinie Swaczynie-I LO, III miejsce Weronice Janowskiej- I TŻ. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy szansę reprezentowania powiatu brzezińskiego na zawodach powiatowych.

  Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

  W dniach 9,10 lutego 2017 r. w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Do turnieju chłopców zgłosiło się 6 drużyn grających ze sobą w jednej grupie systemem każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z klasy III LO/III TL, II miejsce przypadło II TL, III miejsce II TŻ/II LO, IV miejsce III TŻ, V miejsce I TŻ/I LO, VI miejsce IV TL. Do rozgrywek dziewcząt zgłosiło się także 6 drużyn rywalizujących w jednej grupie. Najlepszą drużyną dziewczęcą okazała się klasa II TŻ/II TL/II TE, II miejsce zajęła III TŻ/TE, III -I TL/TE, IV -I TŻ/I LO, V-II TŻ , VI-III LO. Wszyscy uczestnicy mistrzostw ( około 100 osób) uznali zawody za bardzo udane i wyrazili chęć udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach o charakterze sportowym. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej W sobotę 10 grudnia 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej. Organizatorem XIII memoriału był Klub Sportowy „Dobrowolski”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: ZSP Brzeziny, KS „Dobrowolski” Brzeziny, KS "Sokoły” Brzeziny, KS „Ziuk” Rogów. W ramach turnieju rozegrano cztery spotkania - półfinały a następnie mecze o I i III miejsce. W pierwszym meczu KS „Dobrowolski” pokonał 2:1 KS "Sokół” Brzeziny, w drugim KS „Ziuk” wygrał 2:0 z ZSP Brzeziny. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnął się na korzyść drużyny KS Sokoły Brzeziny wynikiem 2:1 w setach przeciwko ZSP Brzeziny. W finale KS „Ziuk” Rogów zwyciężył 2:1 z KS Dobrowolski Brzeziny. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Włodzimierz Kaczmarek. Rozpoczęty o 16.00 turniej trwał do godziny 21. Organizatorzy nagrodzili także wyróżniających się zawodników. Najlepszym zawodnikiem ZSP uznano Damiana Sasina. Na zakończenie turnieju poszczególnym drużynom wręczono puchary oraz drobne upominki. Ostateczne wyniki: I miejsce- KS ”Ziuk”, II miejsce- KS ”Dobrowolski”, III miejsce- KS Sokoły, IV miejsce- ZSP Brzeziny.ZSP Brzeziny reprezentowali następujący uczniowie: Damian Sasin III LO, Tomasz Meszka III TŻ, Dawid Gruchała III TŻ, Karol Kacprzyk II TŻ, Konrad Buldecki IV TŻ, Marek Szklarek III TŻ, Mariusz Sokół II TŻ, Radosław Kłąb II TL, Przemysław Cholak II TL, Michał Strzyżewski II LO. Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt W dniach 17,18 listopada 2016 roku w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt (trójki siatkarskie + 1 rezerwowy). Do turnieju dziewcząt zgłosiło się 11 drużyn podzielonych ma 2 grupy (system każdy z każdym). Z grupy wychodziły dwie drużyny, które następnie grały w półfinałach. Drużyny, które zajęły dalsze miejsca od III do V-VI zakończyły turniej na fazie grupowej. Mistrzostwo zdobyły dziewczęta z klasy IV TŻ, II miejsce zajęła klasa III TŻ, III miejsce III TL/TE, IV miejsce II TŻ. Do rozgrywek chłopców zgłosiło się także 11 drużyn, które były rozstawione do 2 grup po 5-6 drużyn. Z grup wychodzili zwycięzcy oraz jedna drużyna z II miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym. Następnie rozegrano półfinały, finał i spotkanie o III miejsce. Mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z III LO, II miejsce zajęli chłopcy z II TŻ, III miejsce chłopcy z II TL, IV miejsce chłopcy z III TL/TE.

  IX Bieg Niepodległościowy

  13 listopada 2016 roku około 30 uczniów ZSP w Brzezinach wzięło udział w organizacji (zabezpieczenie trasy, prowadzenie dokumentacji, przygotowanie poczęstunku) IX Biegu Niepodległościowego. Frekwencja w zawodach była dość duża (w biegach uczestniczyły 304 osoby w 5 kategoriach wiekowych). ZSP reprezentował Przemysław Kiraga (III TŻ). Zawody były zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach i UKS Lider Brzeziny. Bieg odbył się ulicami miasta Brzeziny, na dystansie – 300 m- do 9 lat, 600 m-10-12 lat,1000 m-13-15 lat, 3000 m-16+,10000 m - bieg główny. Zawody zakończyły się sukcesem. Reprezentant ZSP Brzeziny uplasował się na II miejscu w swojej kategori wiekowej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a pierwsze trzy osoby nagrody i puchary.

  Szkolny Dzień Sportu

  13 listopada 2016 roku około 30 uczniów ZSP w Brzezinach wzięło udział w organizacji (zabezpieczenie trasy, prowadzenie dokumentacji, przygotowanie poczęstunku) IX Biegu Niepodległościowego. Frekwencja w zawodach była dość duża (w biegach uczestniczyły 304 osoby w 5 kategoriach wiekowych). ZSP reprezentował Przemysław Kiraga (III TŻ). Zawody były zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach i UKS Lider Brzeziny. Bieg odbył się ulicami miasta Brzeziny, na dystansie – 300 m- do 9 lat, 600 m-10-12 lat,1000 m-13-15 lat, 3000 m-16+,10000 m - bieg główny. Zawody zakończyły się sukcesem. Reprezentant ZSP Brzeziny uplasował się na II miejscu w swojej kategori wiekowej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a pierwsze trzy osoby nagrody i puchary.

  Zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych

  W Uniejowie 28 września 2016 roku odbyły się zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych udział wzięli uczniowie ZSP w Brzezinach. Szkołę reprezentowali: (dziewczęta) - Izabela Gredka - II TL, Anna Kaźmierczak - II TE/TŻ, (chłopcy) - Damian Szatan - III TL, Michał Śmiałek - III TL, Hubert Bogdański - I TL, Przemysław Kiraga - III TŻ. Opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Roman Miksa. W zawodach uczestniczyło około 180 osób z wielu powiatów województwa łódzkiego. Tak więc walka na dystansie była bardzo zacięta. Ostatecznie w kategorii chłopców najwyżej uplasował się Michał Śmiałek zajmując miejsce w połowie stawki (49 miejsce) oraz w kategorii dziewcząt Izabela Gredka- 77 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca. Po odbytych biegach organizatorzy zapewnili zawodnikom i opiekunom ciepły posiłek. W wolnym czasie można było zwiedzić okoliczne atrakcje tej malowniczo położonej miejscowości: Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, park, plaże nad Wartą, termy, Kasztel Rycerski „Na gorących źródłach”.

  I Brzeziński Turniej Charytatywny Piłki Nożnej

  25 września 2016 r. w niedzielę na stadionie BKS Start Brzeziny odbył się I Brzeziński Turniej Charytatywny Piłki Nożnej. Celem zawodów była pomoc w zebraniu kwoty potrzebnej na leczenie Adasia Kernera chorującego na chorobę genetyczną - zespół aperta - podopiecznego fundacji „Mam Serce”. Organizatorem tak wyjątkowej imprezy była Brzezińska Liga Piłki Nożnej. W przedsięwzięciu zdecydowali się także wziąć udział uczniowie ZSP Brzeziny wystawiając swoją reprezentację. Do turnieju zgłosiły się 24 drużyny podzielone na 6 grup po 4 zespoły. Reprezentacja ZSP rozegrała w grupie 3 spotkania (dwie wygrane, jedna przegrana) awansując do dalszej fazy turnieju. Następnie po zaciętym boju uległa drużynie Relaks 50+ 1:0 tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania i odpadając z turnieju. Postawa uczniów zasługuje na szczególną pochwałę ponieważ koledzy z naszej szkoły wraz z jej absolwentami sami zebrali drużynę, zgłosili ją do turnieju i zorganizowali zbiórkę pieniężną na wpisowe do rozgrywek. ZSP Brzeziny reprezentowali: Damian Szatan, Jarosław Bąba, Patryk Cholak, Konrad Buldecki, Mateusz Jacczyk, Marcin Działak, Artur Rojek, Emil Jedliński, Bartosz Kubiak, Sebastian Kijo, Radosław Płatek, Maciej Stańczyk.

   

  Mecze piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego

  15 kwietnia 2016 r. na boisku Orlik przy SP nr 2 w Brzezinach odbyły się mecze piłki nożnej o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego szkół ponadgimnazjalnych pomiędzy reprezentacjami ZSP Brzeziny a Liceum Ogólnokształcącego w Brzezinach. Spotkanie dziewcząt trwało 30 min. (15 min. jedna połowa – 5 min. przerwa). Zawody zakończyły się wynikiem 4:1 dla drużyny ZSP Brzeziny. Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Anna Kaźmierczak, Patrycja Ferdzyn, Martyna Dembska, Monika Burtka, Daria Drabik, Aleksandra Sobczak, Paulina Marczyk, Marta Pietrzak, Patrycja Janus, Karolina Walewska, Kinga Głowacka, Małgorzata Kobus.Mecz chłopców trwał 40 min.(20 min. jedna połowa-5 min. przerwa). Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2 dla drużyny ZSP Brzeziny. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Damian Szatan, Bartosz Kubiak, Piotr Mielczarek, Dawid Gruchała, Marek Szklarek, Mikołaj Strzyżewski, Damian Głowacki, Przemysław Kiraga, Damian Kłosiński, Maciej Kolasa, Patryk Cholak. Wygrane zapewniły udział drużyn w zawodach rejonowych.

  Turniej rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim w piłce siatkowej chłopców

  W dniu 11 kwietnia 2016 roku reprezentacja szkoły w piłce siatkowej chłopców wyjechała na turniej rejonowy do Tomaszowa Mazowieckiego. Chłopcy rywalizowali w ZSP nr 8. W turnieju brały udział cztery drużyny reprezentujące powiaty: opoczyński, tomaszowski, brzeziński, łódzki-wschodni. W pierwszym półfinale reprezentacja ZSP Brzeziny rywalizowała z ósemką z Tomaszowa Mazowieckiego w drugim półfinale ZSO Opoczno rozegrał mecz z LO z Tuszyna. Zawody zakończyły się następującymi wynikami: Turniej chłopców: 1) ZSP nr 8 Tomaszów Mazowiecki 2) ZSO Opoczno 3) LO Tuszyn 4) ZSP Brzeziny W turnieju bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego, która wywalczyła prawo reprezentowania rejonu na zawodach wojewódzkich. Reprezentacja ZSP Brzeziny zakończyła turniej na IV miejscu. Szkołę na zawodach reprezentowały następujące osoby: Damian Głowacki, Mateusz Dyśko, Damian Szatan, Damian Sasin, Tomasz Meszka, Karol Kacprzyk, Przemysław Cholak, Konrad Buldecki, Michał Strzyżewski, Dawid Gruchała, Mariusz Sokół.

  Turniej o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

  W dniu 11 lutego 2016 roku w ZSP w Brzezinach odbył się turniej o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęły dwie szkoły: ZSP w Brzezinach i LO im. Iwaszkiewicza w Brzezinach. W pierwszym meczu zagrały dziewczęta, wygrywając w setach 3:1. Następnie odbyło się spotkanie chłopców, gdzie górą okazali się również reprezentanci ZSP wygrywając 3:0 w setach. Drużyny wygrywając mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego zapewniły sobie udział w turnieju rejonowym rozgrywanym w Tomaszowie Mazowieckim oraz otrzymały medale z rąk organizatorów. Szkołę w zawodach reprezentowały następujące osoby: Damian Głowacki, Tomasz Meszka, Damian Sasin, Damian Szatan, Dawid Gruchała, Mateusz Dyśko, Karol Kacprzyk, Marek Szklarek, Konrad Buldecki, Piotr Milczarek, Monika Burtka, Daria Drabik, Justyna Jatczak, Ola Sobczak, Kamila Janczewska, Ewelina Gabryszewska, Paulina Marczyk, Martyna Dembska, Monika Pakuła, Agnieszka Hejchman, Anna Kaźmierczak, Natalia Miler.

  Mecze piłki koszykowej dziewcząt i chłopców o mistrzostwo powiatu

  Dnia 9 lutego 2016 roku w Sali gimnastycznej ZSP Brzeziny odbyły się mecze piłki koszykowej dziewcząt i chłopców o mistrzostwo powiatu. Mecz pomiędzy reprezentacją ZSP Brzeziny a LO Brzeziny był rozgrywany w ciągu 4 kwart po 10 minut każda. Spotkanie dziewcząt zakończyło się wynikiem 19:11 dla gości. Szkołę reprezentowały: Daria Drabik, Paulina Marczyk, Agnieszka Hejchman, Martyna Dembska, Klaudia Kijo, Anna Kaźmierczak, Natalia Miler, Kinga Głowacka, Monika Burtka, Marta Pabiniak, Patrycja Adamus, Marta Pietrzak. Mecz rozgrywany pomiędzy chłopcami miał całkowicie inny przebieg i zakończył się zwycięstwem drużyny ZSP 27:18. Szkołę reprezentowali: Damian Głowacki, Bartosz Kubiak, Damian Sasin, Piotr Mielczarek, Tomasz Ławski, Mikołaj Strzyżewski, Damian Szatan, Przemysław Cholak, Piotr Cholak, Waldemar Wójcik.

  Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej

  W dniach 4-5 kwietnia w ZSP w Brzezinach odbył się Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej organizowany przez UKS Lider Brzeziny oraz Starostwo Powiatu Brzezińskiego. Turniej, który odbył się już po raz VIII ma na celu integrację uczniów powiatu brzezińskiego oraz popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży. W pierwszym dniu rozgrywek rywalizowały ze sobą dziewczęta podzielone na trzy grupy: grupa I -Gimnazjum Wiączyń Dolny, Gimnazjum Przecław, LO w Brzezinach – reprezentacja klas I, grupa II - Gimnazjum w Dmosinie, Gimnazjum w Jeżowie, Gimnazjum w Rogowie, grupa III-Gimnazjum w Brzezinach, Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, ZSP w Brzezinach- reprezentacja klas pierwszych. Po zwycięskiej walce do Grupy mistrzowskiej awansowały następujące reprezentacje: z grupy I – Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym, z grupy II – Gimnazjum w Rogowie, Gimnazjum w Brzezinach. Drużyny z drugich miejsc z poszczególnych grup grały o miejsca 4-6. Ostateczne wyniki turnieju: I miejsce – Gimnazjum -Wiączyń Dolny, II – Gimnazjum -Rogów, III – Gimnazjum- Brzeziny. ZSP uplasowało się na 5 miejscu. Szkołę reprezentowały następujące dziewczęta: Monika Pakuła, Kinga Głowacka, Natalia Miler, Margarita Górecka, Iza Gredka, Klaudia Kijo, Kinga Butkiewicz, Anna Kaźmierczak, Katarzyna Kaźmierczak, Klaudia Jaskuła, Anna Piechut. W drugim dniu rozgrywek grali chłopcy. We wtorek przeprowadzono rozgrywki grupowe. W I grupie znalazły się drużyny: ZSP Brzeziny – reprezentacja klas I, Gimnazjum nr 1 Koluszki, Jeżów, Wiączyń Dolny. W grupie II: Gimnazjum Brzeziny, Przecław, Dmosin, LO Brzeziny. Rywalizacja była ogromnie wyrównana, niektóre mecze kończyły się tie breakami. Ostatecznie do półfinału awansowały drużyny: Gimnazjum w Brzezinach, które zagrało z Gimnazjum w Jeżowie, oraz Gimnazjum w Przecławiu, które zmierzyło się z ZSP Brzeziny. W finale spotkały się Gimnazjum Jeżów i ZSP Brzeziny, a w meczu o III miejsce Gimnazjum Brzeziny i Gimnazjum w Przecławiu, I miejsce zajęło ZSP w Brzezinach, II – Gimnazjum w Jeżowie, III –Gimnazjum w Brzezinach, IV – Gimnazjum w Przecławiu. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny otrzymały medale, pamiątkowe statuetki, a pierwsze III miejsca okazałe puchary. Szkoła zapewniła pyszny poczęstunek dla uczestników oraz opiekunów. W kadrze chłopców naszej szkoły znalazły się następujące osoby: Michał Strzyżewski, Przemysław Cholak, Sebastian Rewkiewicz, Piotr Osowski, Radosław Kłąb, Waldemar Wójcik, Kamil Gulej, Karol Kacprzyk, Dominik Waleski, Mateusz Kaźmierczak, Mariusz Sokół.

  Turniej rejonowy w piłce siatkowej dziewcząt

  W dniu 31 marca reprezentacja szkoły w piłce siatkowej dziewcząt wyjechała na turniej rejonowy do Tomaszowa Mazowieckiego. Dziewczęta rywalizowały w ZSP nr 6. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja ZSP Brzeziny rywalizowała z dwoma drużynami z następujących miast: Tomaszów Mazowiecki, Opoczno. Zawody zakończyły się następującymi wynikami: Turniej chłopców: 1) ZSP nr 8 Tomaszów Mazowiecki, 2) ZSO Opoczno, 3) ZSP Brzeziny. W turnieju bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego, która wywalczyła prawo reprezentowania rejonu na zawodach wojewódzkich. Reprezentacja ZSP Brzeziny zakończyła turniej na III miejscu. Szkołę na zawodach reprezentowały następujące osoby: Paulina Marczyk, Agnieszka Hejchman, Martyna Dembska, Justyna Jatczak, Kamila Janczewska, Ewelina Gabryszewska, Monika Pakuła, Anna Kaźmierczak, Natalia Miler, Kinga Głowacka.

  VI Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Szkół Ponadgimnazjalnych

  18 marca 2016 r. uczeń ZSP Brzeziny wziął udział w VI Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Szkół Ponadgimnazjalnych. Impreza organizowana przez ZSP nr 2 w Koluszkach i Siłownię FIT Centrum przyciągnęła wielu zawodników i kibiców. Szkołę naszą reprezentował Adrian Puczyński- IV TŻ. Zawody zakończyły się sukcesem. Ostatecznie czwartym zawodnikiem Mistrzostw w kategorii OPEN według przelicznika Wilks’a został zawodnik ZSP Brzeziny.

  Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej

  W sobotę 5 grudnia 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej. Organizatorem XII memoriału był Klub Sportowy „Dobrowolski”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: ZSP Brzeziny, KS „Dobrowolski” Brzeziny, Policja Brzeziny, KS „Ziuk” Rogów. W ramach turnieju rozegrano sześć spotkań systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu KS „Dobrowolski” pokonał 2:0 ZSP Brzeziny, w drugim KS „Ziuk” wygrał  2:0 z  KPP Brzeziny. Mecz trzeci  rozstrzygnął się na korzyść drużyny ZSP Brzeziny wynikiem 2:1 w setach przeciwko KPP Brzeziny. W czwartym spotkaniu KS „Ziuk”Rogów zwyciężył  2:0 z  ZSP Brzeziny. Piąty mecz stosunkiem 2:0 wygrał KS”Dobrowolski” z KPP Brzeziny, szósty wynikiem 2:1 nad KS ”Ziuk” rozstrzygnął także na swoją korzyść.
  Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Włodzimierz Kaczmarek. Rozpoczęty  o 14.00 turniej trwał do godziny 19.00. Organizatorzy nagrodzili także wyróżniających się zawodników. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Damiana Machcińskiego z KS ”Ziuk”. Na zakończenie turnieju poszczególnym drużynom wręczono puchary oraz drobne upominki. Ostateczne wyniki: I miejsce- KS ”Dobrowolski”, II miejsce- KS ”Ziuk”, III miejsce- ZSP Brzeziny, IV miejsce- KPP Brzeziny.
  ZSP Brzeziny reprezentowali następujący uczniowie: Damian Głowacki IVTL, Damian Sasin II LO, Tomasz Meszka II TŻ, Dawid Gruchała II TŻ, Mateusz Dyśko III LO, Damian Szatan II TL, Karol Kacprzyk I LO, Konrad Buldecki III TŻ, Marek Szklarek III TŻ, Piotr Mielczarek II TE, Waldemar Wójcik I LO.

  Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

  W dniach 1,15  grudnia 2015 roku w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Do turnieju chłopców zgłosiło się 7 drużyn podzielonych na 2 grupy (system każdy z każdym). Z grupy wychodziły dwie drużyny, które następnie grały w półfinałach, finale i meczu o trzecie miejsce. Po zaciętej rywalizacji mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z klasy I LO / I TŻ, II miejsce przypadło II TL/TE/III TŻ, III miejsce I TL, IV miejsce IV TL, V miejsce III TL, VI miejsce IVab TŻ, VII miejsce II TŻ/III LO. Do rozgrywek dziewcząt zgłosiło się 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Z grupy wychodziły dwie drużyny, które w tym samym dniu rozegrały półfinały aby rozstrzygnąć zwycięzcę. Najlepszą drużyną dziewczęcą okazała się klasa III TŻ, II miejsce zajęła IV B TŻ / I TL, III miejsce - II TŻ/II LO, IV miejsce -III LO, V miejsce -I TŻ/TE , VI miejsce, II TE/TL, VII miejsce -I LO, VIII miejsce -I TŻ. Wszyscy uczestnicy mistrzostw (około 100 osób) uznali zawody za bardzo udane i wyrazili chęć udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach o charakterze sportowym. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe  dyplomy.

  Zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych

  W Uniejowie 2 października 2015 roku odbyły się zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych udział wzięli uczniowie ZSP w Brzezinach. Szkołę reprezentowali: (dziewczęta) - Marika Malec- II TL/TE, Wiktoria Bogdańska- II TL/TE, Agata Długosz I TŻ/TE, Monika Burtka-III LO, (chłopcy): Rafał Malewski- III LO, Damian Szatan- II TL, Michał Śmiałek- II TL, Hubert Piłacik- II TL, Konrad Buldecki- III TŻ.
  Opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Witold Sikorski.
  W zawodach uczestniczyło około 200 osób z wielu powiatów województwa łódzkiego. Tak więc walka na dystansie była bardzo zacięta.

  Ostatecznie w kategorii chłopców najwyżej uplasował się Damian Szatan  zajmując miejsce w połowie stawki (około 100 osób startujących) oraz w kategorii dziewcząt Agata Długosz- 52 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca.
  Po odbytych biegach organizatorzy zapewnili zawodnikom i opiekunom ciepły posiłek. W wolnym czasie można było zwiedzić okoliczne atrakcje tej malowniczo położonej miejscowości: Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, park, plaże nad Wartą, termy, Kasztel Rycerski „Na gorących źródłach”.

  Szkolny Dzień Sportu

  Dnia 30 września 2015 r. na obiekcie Orlik przy SP nr 2 w Brzezinach oraz szkolnej sali sportowej ZSP zorganizowano Dzień Sportu Szkolnego w formie zaproponowanej przez uczniów a mianowicie turnieju piłki nożnej, dla dziewcząt natomiast zorganizowano turniej piłki siatkowej.

  Do rozgrywek piłkarskich zgłosiły się następujące drużyny: I TL, III TL, ILO/ITŻ, IITŻ/IIITŻ, IVTL, IILO, IITL/IITE, IVTŻ.
  Do rozgrywek siatkarskich zgłosiło się 8 drużyn: I TŻ, I LO, II TŻ, III TŻ, II LO, I TŻ/TE, IV AB TŻ, II TL/TE.
  Zawody piłki nożnej były rozgrywane  w dwóch grupach systemem każdy z każdym i zakończyły się następującymi wynikami: I miejsce – I TŻ/I LO, II miejsce - II LO, III miejsce-III TL, IV miejsce-IV TL.
  Zawody piłki siatkowej dziewcząt także były rozgrywane systemem każdy z każdym w dwóch grupach. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa III TŻ, II miejsce - IV AB TŻ, III miejsce-II TL/TE, IV miejsce - II TŻ.

  Indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego

  W  dniu 23 września 2015 roku Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował na terenie parku miejskiego indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu w III kategoriach wiekowych (I- Szkoły Podstawowe, II- Gimnazja, III- Szkoły Ponadgimnazjalne). Na starcie pojawili się prawdziwi pasjonaci biegów długodystansowych.
  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach reprezentowali: (dziewczęta: Marika Malec - II TL/TE, Marta Guzek - III LO, Marta Pietrzak - IV TŻ, Aleksandra Sobczak - IV TŻ, Kinga Głowacka- I LO, Agata Długosz - I TE/TŻ, Monika Urbańska - III LO, (chłopcy) Przemysław Kiraga - II TŻ, Rafał Malewski - III LO, Damian Szatan - II TL/TE, Michał Śmiałek - II TL/TE, Hubert Piłacik - II TL/TE, Konrad Buldecki- III TŻ.
  Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Romana Miksy.
  W zawodach w kategorii chłopców  I miejsce - zajął Przemysław Kiraga, III miejsce -  Damian Szatan. Na IV,V,VI,VII miejscu uplasowali się kolejno: Michał Śmiałek, Hubert Piłacik, Konrad Buldecki, Rafał Malewski.
  W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Kinga Głowacka, II miejsce Agata Długosz, III miejsce zajęła Ola Sobczak, V miejsce Marika Malec, VI miejsce Monika Urbańska.
  Na sześć miejsc medalowych na pudle stanęło pięcioro uczniów ZSP w Brzezinach. Zdobycie dziesięciu czołowych miejsc zapewniło uczniom naszej szkoły zakwalifikowanie się na zawody wojewódzkie.

  V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi  Szkół Ponadgimnazjalnych

  28 kwietnia 2015 r. uczeń  ZSP Brzeziny wziął udział w V Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi  Szkół Ponadgimnazjalnych. Impreza organizowana przez ZSP nr 2 w Koluszkach i Siłownię FIT Centrum przyciągnęła wielu zawodników i kibiców. Szkołę naszą reprezentował Michał Jaruga-IVTL. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem. Pierwszym zawodnikiem Mistrzostw okazał się Michał Jaruga w kategorii OPEN według przelicznika Wilks’a. Zawodnik otrzymał okazałe nagrody: dyplom, puchar, koszulki i odżywki.

  Mistrzostwa Rejonu Tomaszowskiego w Piłce Nożnej chłopców (Licealiada 2014/2015)

  20 kwietnia 2015 r. na boisku Orlik przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Rejonu Tomaszowskiego w Piłce Nożnej chłopców (Licealiada 2014/2015) organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Mazowieckim. W turnieju rywalizowały ze sobą cztery drużyny reprezentujące powiaty: tomaszowski, opoczyński, brzeziński i łódzki wschodni. Szkoły zapewniły sobie udział w zawodach w wyniku wcześniejszych eliminacji rozgrywanych na terenie poszczególnych powiatów. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”(mecz trwał 24 min. z pięciominutową przerwą). Poszczególne spotkania stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte, ponieważ stawką był udział w zawodach wojewódzkich o Mistrzostwo województwa łódzkiego. W trakcie trwania turnieju rozegrano sześć spotkań, które zakończyły się następującymi wynikami: ZSP nr 2 Koluszki-ZSP nr 3 Tomaszów Mazowiecki 1:1, ZSP Brzeziny-ZSP Opoczno 2:1, ZSP nr 2 Koluszki-ZSP Opoczno 2:5, ZSP Brzeziny-ZSP nr 3 Tomaszów Mazowiecki 0:3, ZSP Opoczno-ZSP nr 3 Tomaszów Mazowiecki 0:4, ZSP Brzeziny-ZSP nr 2 Koluszki 1:0. Ostateczna tabela Mistrzostw przedstawia się następująco: I miejsce ZSP nr 3 Tomaszów Mazowiecki - 7 pkt (8:1 0,II miejsce ZSP Brzeziny-6 pkt (3:4), III miejsce ZSP Opoczno-3pkt (6:8), IV miejsce ZSP nr 2 Koluszki-1pkt (3:7). Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marek Szklarek, Damian Głowacki, Michał Świderek, Radosław Loba, Sebastian Kijo, Karol
  Wawrzeńczak, Bartosz Kubiak, Jarosław Bąba, Piotr Milczarek, Damian Szatan, Dawid Gruchała. Opiekun drużyny Witold Sikorski.

  Mecze piłki nożnej o mistrzostwo powiatu brzezińskiego szkół ponadgimnazjalnych

  15 kwietnia  2015 r. na boisku Orlik przy SP nr 2 w Brzezinach odbyły się mecze piłki nożnej o mistrzostwo powiatu brzezińskiego szkół ponadgimnazjalnych pomiędzy reprezentacjami  ZSP Brzeziny a Liceum Ogólnokształcącego  w Brzezinach. Spotkanie dziewcząt  trwało 30 min.  (15 min. jedna połowa – 5 min. przerwa). Zawody zakończyły się wynikiem 2:1 dla drużyny ZSP Brzeziny. Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Emilia Rosińska, Aldona Kordala, Anna Kaźmierczak, Klaudia Krawczyk, Patrycja Ferdzyn, Marika Malec, Martyna Dembska, Patrycja Adamus, Monika Burtka, Daria Drabik, Marta Guzek, Ewelina Gabryszewska, Justyna Jatczak, Aleksandra Sobczak. Mecz chłopców trwał 40 min. (20 min. jedna połowa-5 min. przerwa). Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla drużyny ZSP Brzeziny. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maciej Stańczyk, Radosław Loba, Sebastian Kijo, Karol Wawrzeńczak, Michał Świderek, Damian Szatan, Bartosz Kubiak, Piotr Mielczarek, Dawid Gruchała, Marek Szklarek, Bartłomiej Lewandowski, Mikołaj Strzyżewski, Damian Głowacki. Wygrane zapewniły udział drużyn w zawodach rejonowych rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim.

  Mecze piłki koszykowej dziewcząt i chłopców o mistrzostwo powiatu brzezińskiego

  Dnia 9 kwietnia 2015 roku w Sali gimnastycznej ZSP Brzeziny odbyły się mecze piłki koszykowej dziewcząt i chłopców o mistrzostwo powiatu. Mecz  pomiędzy reprezentacją ZSP Brzeziny a LO Brzeziny był rozgrywany wciągu 4 kwart po 10 minut każda. Spotkanie dziewcząt zakończyło się wynikiem 18:6 dla gości. Szkołę reprezentowały: Aleksandra Sobczak, Daria Drabik, Ewelina Gabryszewska, Kamila Janczewska, Justyna Jatczak, Emilia Rosińska, Paulina Marczyk, Agata Perka, Magdalena Płocka, Marika Malec, Agnieszka Hejchman, Martyna Dembska, Karolina Komorowska. Mecz rozgrywany pomiędzy chłopcami miał całkowicie inny przebieg i zakończył się zwycięstwem drużyny ZSP 25:4.Szkołę reprezentowali: Damian Lotka, Michał Świderek, Radosław Loba, Sebastian Kijo, Mateusz Urbański, Damian Głowacki, Bartosz Kubiak, Damian Sasin, Piotr Mielczarek, Tomasz Ławski, Hubert Jarzęcki, Karol Pietrzyk.

  Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej

  W dniach 30 - 31 marca 2015 roku w ZSP w Brzezinach odbył się  Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej organizowany przez UKS Lider Brzeziny oraz Starostwo Powiatu Brzezińskiego. Turniej, który odbył się już po raz VII ma na celu integrację uczniów powiatu brzezińskiego oraz popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży. W pierwszym dniu rozgrywek rywalizowały ze sobą dziewczęta podzielone na dwie grupy: grupa I -Gimnazjum Rogów, Gimnazjum Przecław, ZSP w Brzezinach – reprezentacja klas I, grupa II - Gimnazjum w Dmosinie,  Gimnazjum w Brzezinach, LO Brzeziny. Po zwycięskiej walce do półfinałów awansowały następujące reprezentacje: z grupy I – Gimnazjum w Rogowie i ZSP w Brzezinach, z grupy II – Gimnazjum w Brzezinach i LO w Brzezinach. Półfinały były rozgrywane systemem I drużyna z I grupy z II drużyną z grupy II, Do finału awansowały drużyny Rogowa i Brzezin (ZSP), a o III miejsce zagrało LO z Brzezin  z   Gimnazjum z Brzezin . Ostateczne wyniki turnieju: I miejsce –Gimnazjum Rogów, II – ZSP Brzeziny, III – LO Brzeziny, IV- Gimnazjum Brzeziny. ZSP reprezentowały następujące dziewczęta: Paulina Marczyk, Emilia Rosińska, Agata Perka, Daria Wilczyńska, Aleksandra Kosowska, Karolina Walewska, Martyna Dembska, Agnieszka Hejchman, Karolina Komorowska, Kamila Janczewska. W drugim dniu rozgrywek grali chłopcy. We wtorek przeprowadzono rozgrywki grupowe. W I grupie znalazły się drużyny: ZSP Brzeziny – reprezentacja klas I, Gimnazjum Rogów i Przecław . W grupie II: Gimnazjum Brzeziny, Jeżów , Dmosin, LO Brzeziny. Rywalizacja była ogromnie wyrównana, niektóre  mecze  kończyły się tie breakami. Ostatecznie do półfinału awansowały drużyny: Gimnazjum w Brzezinach, które zagrało z Gimnazjum w Przecławiu, oraz LO Brzeziny, które zmierzyło się z ZSP Brzeziny. W finale spotkały się Gimnazjum Brzeziny i ZSP Brzeziny, a w meczu o III miejsce LO Brzeziny i Gimnazjum w Przecławiu, I miejsce zajęło ZSP w Brzezinach, II – Gimnazjum w Brzezinach, III – LO w Brzezinach, IV – Gimnazjum w Przecławiu. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny  otrzymały medale, pamiątkowe statuetki, a pierwsze III miejsca okazałe puchary.
  Szkoła zapewniła pyszny poczęstunek dla uczestników oraz opiekunów. W kadrze chłopców naszej szkoły znalazły się następujące osoby: Piotr Mielczarek, Paweł Mielczarek, Damian Sasin, Bartosz Kubiak, Damian Szatan, Tomasz Meszka, Dawid Gruchała, Jarosław Bartosik, Mateusz Jatczyk.

  Turniej rejonowy w piłce siatkowej dziewcząt w Tomaszowie Mazowieckim

  W dniu 24 marca 2015 roku reprezentacja szkoły w piłce siatkowej  dziewcząt wyjechała na turniej rejonowy do Tomaszowa Mazowieckiego. Dziewczęta rywalizowały w ZSP nr 6.  Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja ZSP Brzeziny rywalizowała z trzema drużynami z następujących miast: Tomaszów Mazowiecki, Tuszyn, Opoczno. Zawody zakończyły się następującymi wynikami: Turniej chłopców:               
      1) ZSP nr 6  Tomaszów Mazowiecki
      2) ZSO Opoczno
      3) LO Tuszyn
      4) ZSP Brzeziny
  W turnieju  bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego, która wywalczyła prawo reprezentowania rejonu na zawodach wojewódzkich. Reprezentacja ZSP Brzeziny zakończyła turniej na IV miejscu. Szkołę na zawodach reprezentowały następujące osoby: Daria Drabik, Monika Burtka, Emilia Rosińska, Paulina Marczyk, Agnieszka Hejchman, Martyna Dembska, Karolina Komorowska, Żaneta Miernicka, Justyna Jatczak, Kamila Janczewska, Ewelina Gabryszewska.

  Turniej w piłce halowej chłopców o Puchar Dyrektora ZSP Brzeziny

  W dniu 9 marca 2015 roku w ZSP w Brzezinach odbył się Turniej w piłce halowej chłopców o Puchar Dyrektora ZSP Brzeziny. Na turniej zostały zaproszone reprezentacje  Gimnazjów z powiatu brzezińskiego oraz reprezentacja klas pierwszych ZSP Brzeziny. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”. W ciągu całego turnieju rozegrano 15 spotkań po 15 minut. Rozgrywki stały na wysokim poziomie a poszczególne mecze były bardzo zacięte. Zawody zakończyły się wręczeniem przez panią Dyrektor Annę Sokołowską okazałych pucharów, statuetek oraz nagród indywidualnych dla najlepszego zawodnika turnieju i bramkarza. Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się
  następująco: I- miejsce-ZSP Brzeziny, II-miejsce-Gimnazjum Brzeziny, III-miejsce-Gimnazjum Jeżów, IV-miejsce-Gimnazjum Rogów, V-miejsce-Gimnazjum Przecław, VI-miejsce-II drużyna Gimnazjum Brzeziny. ZSP Brzeziny reprezentowały następujące osoby: Damian Szatan, Jarosław Bąba, Damian Sasin, Piotr Mielczarek, Bartłomiej Kubiak, Dawid Gruchała, Paweł Mielczarek, Emil Jedlińsk, Kacper Drabik.

  Turniej o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

  W dniu 5 marca 2015 roku w ZSP w Brzezinach odbył się turniej o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęły dwie szkoły: ZSP w Brzezinach i LO im. Iwaszkiewicza w Brzezinach. W pierwszym meczu zagrali chłopcy,  wygrywając w setach 3:0. Następnie odbyło się spotkanie dziewcząt, gdzie górą okazały się również  reprezentantki  ZSP wygrywając 3:1 w setach. Drużyny wygrywając mistrzostwo powiatu brzezińskiego zapewniły sobie udział w turnieju rejonowym rozgrywanym w Tomaszowie Mazowieckim oraz otrzymały medale z rąk organizatorów. Szkołę w zawodach reprezentowały następujące osoby: Damian Lotka, Michał Świderek, Sebastian Kijo, Radosław Loba, Damian Głowacki, Mateusz Czajka, Sebastian Bączyński, Tomasz Meszka, Damian Sasin, Damian Szatan, Monika Burtka, Daria Drabik, Żaneta Miernicka, Justyna Jatczak, Ola Sobczak, Kamila Janczewska, Ewelina Gabryszewska, Marta Pietrzak, Paulina Marczyk, Emila Rosińska, Martyna Dembska, Karolina Komorowska.

  Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej

  W sobotę 13 grudnia 2014 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się  Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej. Organizatorem XI  memoriału był Klub Sportowy „Dobrowolski”. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: ZSP Brzeziny, KS „Dobrowolski” Brzeziny, KS „Sokoły” Brzeziny, KS „Ziuk” Rogów. W ramach turnieju rozegrano cztery spotkania. Zespoły były podzielone na dwie pary z których zwycięzcy grali o I miejsce a drużyny pokonane o III miejsce. W pierwszym meczu KS „Dobrowolski” pokonał 2:0 UKS „Lider”, w drugim KS „Sokoły” przegrały 1:2 z  KS „Ziuk” Rogów. Mecz o III miejsce rozstrzygnął się na korzyść drużyny „Sokoły” Brzeziny wynikiem 2:0 w setach. W meczu finałowym KS „Dobrowolski” zwyciężył  2:0 z  KS „Ziuk” Rogów. 
  Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Krzysztof Sienkiewicz. Rozpoczęty  o 15.00 turniej trwał do godziny 20.00. Organizatorzy nagrodzili także wyróżniających się zawodników. Za najbardziej aktywnych  uznano Filipa Weisera, Mateusza Andrychowicza, Roberta Ladorudzkiego, Mateusza Tylaka. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Daniela Nawrockiego. Na zakończenie turnieju poszczególnym drużynom wręczono puchary oraz drobne upominki.
  ZSP Brzeziny reprezentowali następujący uczniowie: Damian Lotka – IV A TŻ, Filip Weiser- IV TL, Michał Świderek- IV B TŻ, Damian Głowacki- III TL, Mateusz Czajka- III TL, Damian Sasin- I LO, Tomasz Meszka- I TŻ.

  Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

  W dniach 17, 20 listopada w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt (trójki siatkarskie + 1 rezerwowy). Do turnieju chłopców zgłosiło się 12 drużyn podzielonych na 2 grupy (system każdy z każdym). Z grupy wychodziły dwie drużyny, które następnie grały w półfinałach, finale i meczu o trzecie miejsce. Po zaciętej rywalizacji mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z klasy I LO, II miejsce przypadło IV TL, III miejsce IV THE, IV miejsce I TL, V miejsce III TL, VI miejsce IV ab TŻ , VII miejsce II TL, VIII miejsce II LO, IX miejsce II TŻ, X miejsce III b TŻ, XI miejsce I TŻ, XII miejsce IV b TŻ. Do rozgrywek dziewcząt zgłosiło się 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. Z grupy wychodziły dwie drużyny, które w tym samym dniu rozegrały półfinały aby rozstrzygnąć zwycięzcę. Najlepszą drużyną dziewczęcą okazała się klasa I LO, II miejsce zajęła II TŻ, III -I TL/TE, IV -II TŻ, V- III a TŻ, VI- II LO, VII- III b TŻ, VIII- IV ab TŻ,  IX- I TŻ, X- I TL/TE.   Wszyscy uczestnicy mistrzostw (około 90 osób) uznali zawody za bardzo udane i wyrazili chęć udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach o charakterze sportowym. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

  Sztafetowe biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu

  W czwartek 9 października 2014 r. Szkolny Związek Sportowy przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego  zorganizował w Parku Miejskim w Brzezinach sztafetowe biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu. Na starcie pojawili się licznie reprezentacje ZSP w Brzezinach w składzie: chłopcy:  Michał Świderek –IV b  TŻ, Michał Goli – I TL, Marcin Działak –II TL, Michał Śmiałek –I TL, Przemysław Kiraga –I TŻ, Rafał  Malewski –II LO, Hubert Piłacik –I TL, Damian Szatan –I TL, Borowiński –I  TŻ, Damian Domin –I TL/TE, Damian Borowiński –I TŻ, dziewczęta: Paulina Marczyk –I LO, Wiktoria Bogdańska –I TL/TE, Marika Malec –I TL/TE, Marta Włodarczyk –II LO, Marta Guzek –II LO, MartaPabiniak –II LO, Monika Burtka –II LO, Paulina Jabłońska –I TŻ, Magda Kapa –I LO, Edyta Darnowska –II LO. Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczycieli WF Romana Miksy. W zawodach w kategorii dziewcząt II miejsce zajęła reprezentacja ZSP Brzeziny oddając prowadzenie na ostatniej dziesiątej zmianie  LO w Brzezinach . Bieg chłopców zakończył się sukcesem reprezentantów naszej szkoły. Sztafeta  złożona z 10 zawodników dotarła na metę z ogromną przewagą nad innymi drużynami.

  Zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych

  W Uniejowie 1 października 2014 roku odbyły się zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych udział wzięli  uczniowie ZSP w Brzezinach. Szkołę reprezentowali: (dziewczęta) Emilia Rosińska-I LO, Marika Malec –I TL/TE, Ewelina Kaźmierczak-III TŻ, (chłopcy): Przemysław Kiraga –I TŻ; Michał Świderek –IV TŻ, Rafał  Malewski –II LO, Damian Szatan -I TL, Michał Śmiałek –I TL. Opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Roman Miksa.
      W zawodach uczestniczyło około 200 osób z wielu powiatów województwa łódzkiego. Tak więc walka na dystansie była bardzo zacięta. Ostatecznie w kategorii chłopców najwyżej uplasował się Michał Świderek zajmując 28 miejsce (na 79 osoby) oraz Przemysław Kiraga -32 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca. Po odbytych biegach organizatorzy zapewnili zawodnikom i opiekunom ciepły posiłek.
  W wolnym czasie można było zwiedzić okoliczne atrakcje tej malowniczo położonej miejscowości: Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, park, plaże nad Wartą, termy, Kasztel Rycerski „Na gorących źródłach”.

  Galeria zdjęć

  Szkolny Dzień Sportu

  Dnia 29 września  2014 r. na boisku szkolnym i na obiekcie Orlik przy SP nr 2 w Brzezinach zorganizowano Dzień Sportu Szkolnego w formie zaproponowanej przez uczniów a mianowicie zawodów lekkoatletycznych i  turnieju  piłki nożnej dla chłopców, dla dziewcząt natomiast zorganizowano turniej piłki siatkowej. Do rozgrywek piłkarskich zgłosiły się następujące drużyny : I TL, III TL, I LO, II TŻ/I TŻ, IV TL, II LO, IV TH, III TŻ, II TL, IV TŻ. Do rozgrywek siatkarskich zgłosiło się 6 drużyn: I TŻ, I LO, II TŻ, III TŻ II LO, I TL/TE. Zawody piłki nożnej były rozgrywane  w dwóch grupach systemem każdy z każdym i zakończyły się następującymi wynikami : I miejsce –I TŻ/II TŻ, II miejsce – I TE/TL, III miejsce –IV TL, IV miejsce –III TŻ.  Zawody piłki siatkowej dziewcząt także były rozgrywane systemem każdy z każdym w dwóch grupach. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa II TŻ, II miejsce –III TŻ, III miejsce –II LO, IV miejsce- I LO. Wyniki zawodów lekkoatletycznych: skok w dal(chłopcy)-I miejsce-Damian Lotka-IVATŻ, II miejsce-Piotr Sikorski -IVATŻ, III miejsce-Karol Becmerowicz –IVB TŻ, (dziewczęta)- I miejsce-Karina Bartyzel -III TH, II miejsce-Aleksandra Sobczak –IIIA TŻ, III miejsce-Paulina Buldecka -II TŻ, bieg na 200m (chłopcy)-I miejsce-Damian Szatan -I TL, II miejsce-Damian Lotka-IV TŻ, III miejsce-Marcin Działak –II TL, (dziewczęta)-Emilia Rosińska –I LO, II miejsce-Marta Pabiniak –II LO, III miejsce-Wiktoria Bogdańska –I TL/TE, pchnięcie kulą (chłopcy)I miejsce-Damian Lotka -IVATŻ, II miejsce-Tomasz Ławski- II TL, III miejsce-Krystian Kobus –IV TL, (dziewczęta) I miejsce-Joanna Dembiec –IV TŻ, II miejsce-Ewelina Gabryszewska- II TŻ, III miejsce-Małgorzata Kobus –I TŻ, sztafeta 200 m (chłopcy)
  -I miejsce-III TL, II miejsce -I TL/TE, III miejsce –IVAB TŻ, (dziewczęta) -I miejsce –I LO, II miejsce IIIAB TŻ, III miejsce-II TŻ.

  Galeria zdjęć

  Indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu

  W czwartek 25 września 2014 roku Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował na terenie parku miejskiego indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu w III kategoriach wiekowych (I- Szkoły Podstawowe, II- imnazja, III- Szkoły Ponadgimnazjalne). Na starcie pojawili się prawdziwi pasjonaci biegów długodystansowych. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach reprezentowali: (dziewczęta) Żaneta Miernicka –II TŻ, Emilia Rosińska –I LO, Marika Malec –I TL/TE, Monika Burtka –II LO; Marta Guzek-II LO, Julia Rojek-IILO, Ewelina Kaźmierczak –III TŻ, (chłopcy) Michał Świderek -IV TŻ, Damian Lotka -IV TŻ, Przemysław Kiraga –I TŻ, Rafał Malewski –II LO, Damian Szatan –I TL, Marcin Działak –II TL, Michał Śmiałek –I TL. Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Witolda Sikorskiego.  W zawodach w kategorii chłopców  II miejsce zajął Przemysław Kiraga, III miejsce Michał Świderek. Na IV,V,VI,VII miejscu uplasowali się kolejno: R. Malewski, D. Szatan, D. Lotka,  M. Działak. W kategorii dziewcząt III miejsce zajęła Żaneta Miernicka, V miejsce Marika Malec, VI miejsce Emilia Rosińska. Na sześć miejsc medalowych na pudle stanęło trzech uczniów ZSP w Brzezinach. Zdobycie ośmiu czołowych miejsc zapewniło uczniom naszej szkoły zakwalifikowanie się na zawody wojewódzkie.

  Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

  W dniach 5, 6 grudnia 2013 roku w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt (trójki siatkarskie + 1 rezerwowy) Do turnieju dziewcząt zgłosiło się 10 drużyn podzielonych ma 2 grupy (system każdy z każdym).

  Z grupy wychodziły dwie drużyny, które następnie grały w półfinałach. Drużyny, które zajęły dalsze miejsca od III do V zakończyły turniej na fazie grupowej. Mistrzostwo zdobyły dziewczęta z klasy ITŻ, II miejsce zajęła klasa III TH/TE, III miejsce IIA/BTŻ. Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 12 drużyn, które były rozstawione do 3 grup po 4 drużyny. Z grup wychodziły zwycięzcy oraz jedna drużyna z II miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym. Następnie rozegrano półfinały, finał i spotkanie o III miejsce. Mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z IVBTŻ, II miejsce zajęli chłopcy z IVTL, III chłopcy z IIITL.

  Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej

  W sobotę 23 listopada 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej. Organizatorami dziesiątego  memoriału były Klub Sportowy „Dobrowolski” oraz UKS „Lider” Brzeziny. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: UKS „LIDER” Brzeziny- reprezentacja szkoły ZSP, KS „Dobrowolski”, KS „Sokoły-Kwadraty”, KS „Ziuk” Rogów. W ramach turnieju rozegrano cztery spotkania. Zespoły były podzielone na dwie pary z których zwycięzcy grali o I miejsce a drużyny pokonane o III miejsce. W pierwszym meczu KS „Dobrowolski” pokonał 2:0 UKS „Lider”, w drugim KS „Sokoły-Kwadraty” pokonały 2:0 KS „Ziuk” Rogów. Mecz o III miejsce rozstrzygnął się na korzyść drużyny „Ziuk” Rogów wynikiem 2:1 w setach. W meczu finałowym KS „Sokoły-Kwadraty” zwyciężyły 2:0 KS „Dobrowolski”.
  Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Tomasz Jaskółowski. Rozpoczęty  o 16.00 turniej trwał do godziny 21.00. Organizatorzy nagrodzili także wyróżniających się zawodników. Za najbardziej aktywnych  uznano Igora Szostaka, Rafała Karpińskiego, Mateusza Andrychowicza. Mimo że piłka siatkowa nie cieszy się tak dużą popularnością jak piłka nożna , to i tak zawody przyciągnęły sporą widownię. Wśród widzów była rodzina Stanisława Dobrowolskiego – żona Alicja, syn Przemysław oraz dwaj wnukowie.
  ZSP Brzeziny reprezentowali następujący uczniowie: Hubert Szychowski- IVBTŻ, Tomasz Olczyk-IVBTŻ, Przemysław Kołada – IVBTŻ, Damian Lotka – IIIATŻ, Radosław Loba, Sebastian Kijo – IIITL, Rafał Fijałkowski, Adrian Jajszczyk – IVTL/TE, Rafał Rewkiewicz – ITŻ, Bartosz Stachowczyk – ITŻ, Filip Weiser IIITL, Mateusz Borowski -  IITL.

  VI Bieg Niepodległościowy

  11 listopada  2013 roku uczniowie ZSP w Brzezinach wzięli udział w VI Biegu Niepodległościowym. Frekwencja w zawodach była dość liczna ( w biegach uczestniczyło ponad sto osób w 3 kategoriach wiekowych ). ZSP reprezentowało 26 uczniów (17 chłopców i 9 dziewcząt ). Zawody były zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach i KS Hokej Brzeziny. Bieg odbył się ulicami miasta Brzeziny, na dystansie – dziewczęta około 1000 m, chłopcy 1500 m. Zawody zakończyły się sukcesem.  
  Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli wysokie lokaty. W rywalizacji wzięły udział następujące osoby: Mateusz Urbański, Sebastian Kijo, Antoni Hejchman, Ewelina Kaźmierczak, Karina Bartyzel, Rafał Fijałkowski, Mateusz Siuciński, Damian Misiak, Michał Goli, Damian Kowalczyk, Paulina Goli, Paulina Jędrzejczak, Dagmara Pietrzak, Patrycja Światły, Paulina Nowakowska, Joanna Loba, Konrad  Stefan Buldecki, Daniel Szklarek, Radek Loba, Radek Guzek, Rafał Malewski, Marcin Działak, Artur Rojek, Anna Frydrych, Maciej Stańczyk, Adrian Jajszczyk. W pierwszej dziesiątce uplasowało się wielu reprezentantów naszej szkoły. W kategorii chłopców IV miejsce zajął Daniel Szklarek, VI Damian Lotka. W kategorii dziewcząt IV miejsce zajęła Ewelina Kazimierczak, VII miejsce Karina Bartyzel. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a pierwsze trzy osoby nagrody i puchary.

  Obchody I Narodowego Dnia Sportu

  25 października 2013 roku w ramach obchodów I Narodowego Dnia Sportu odbyły się zawody sportowe w ZSP w Brzezinach. Chłopcy uczcili ten dzień turniejem piłki nożnej rozgrywanym na boisku orlik sąsiadującym ze szkołą, natomiast dziewczęta wzięły udział w turnieju piłki siatkowej rozgrywanym na sali gimnastycznej. Do turnieju siatkówki zgłosiło się 5 drużyn: IVTL/TE/IITH, IIITH, IIIA/BTŻ, IIA/BTŻ, ILO, ITŻ. Dziewczęta grały w jednej grupie systemem „każdy z każdym”, odbyło się dziesięć zaciętych spotkań. Ostatecznie zwycięzcą zawodów zostały następujące drużyny: I miejsce – IIIA/BTŻ, II miejsce – ITŻ, III miejsce IIA/BTŻ. W rozgrywkach chłopców wzięło udział 10 drużyn podzielonych na 2 grupy w których rozegrano mecze także systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów przechodziły 2 najlepsze drużyny z danej grupy. W pierwszym półfinale (a) zmierzyły się ze sobą drużyny IITL i IV TL, mecz zakończył się wygraną 1:0 chłopców z klasy IV. Do drugiego półfinału (b) trafiły drużyny IIITL i IVATŻ, po pasjonującej walce mecz zakończył się wynikiem 0:0 i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne było rozegranie serii rzutów karnych, które zakończyły się wygraną 2:1 klasy IV. W wielkim finale spotkały się dwie klasy IV – IVATŻ oraz IVTL, mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla klasy IVTL. Mecz o III miejsce nie został rozegrany.
  Klasy II i IIITL zajęły ex aequo miejsce na podium. Wszyscy uczestnicy mistrzostw (około 110 osób) otrzymało poczęstunek w formie batonów, a drużyny zwycięskie dyplomy.

  Indywidualne biegi przełajowe - zawody rangi wojewódzkiej

  W Tomaszowie Mazowieckim 2 października 2013 roku odbyły się zawody rangi wojewódzkiej w indywidualnych biegach przełajowych. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych udział wzięli uczniowie ZSP w Brzezinach. Szkołę reprezentowali: (dziewczęta), Paulina Jędrzejczak IVTL/TE, Żaneta Miernicka ITŻ, (chłopcy) Damian Lotka IIIA TŻ, Michał Świderek-IIIBTŻ, Mikołaj Strzyżewski IITL, Mateusz Urbański-IIITL. Opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Witold Sikorski.
  W zawodach uczestniczyło około 200 osób z wielu powiatów województwa łódzkiego. Tak więc walka na dystansie była bardzo zacięta. Ostatecznie w kategorii chłopców najwyżej uplasował się Michał Świderek zajmując 54 miejsce (na około 100 osób), natomiast w kategorii dziewcząt najwyższe miejsce 65 (na około 100 osób) zajęła Paulina Jędrzejczak. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca. Po odbytych biegach organizatorzy zapewnili zawodnikom i opiekunom ciepły posiłek.

  Indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu

  W poniedziałek 30 września 2013 r. Szkolny Związek Sportowy przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego szkół ponadgimnazjalnych zorganizował na Stadionie Miejskim w Brzezinach indywidualne biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu. Na starcie pojawili się licznie reprezentanci ZSP w Brzezinach w składach: dziewczęta: Marta Pietrzak-IIaTŻ, Aleksandra Sobczak-IIaTŻ, Paulina Jędrzejczak-IVTL/TE, Ewelina Kaźmierczak-IIaTŻ, Monika Burtka ILO, Żaneta Miernicka ITŻ, Julia Rojek ILO; chłopcy:- Damian Głowacki-IITL, Mateusz Urbański-IIITL, Damian Lotka-IIIaTŻ, Michał Świderek-IIIbTŻ, Mikołaj Strzyżewski-IITL, Arkadiusz Filipiak-IIaTŻ, Maciej Stańczyk IIITL, Konrad Karol Buldecki ITŻ, Rafał Malewski ILO, Dawid Rewkiewicz ILO, Damian Kłosiński ILO, Bartosz Stachowczyk ITŻ, Bartłomiej Lewandowski IIITL.
  W zawodach w kategorii dziewcząt II miejsce zajęła Paulina Jędrzejczak, III miejsce Żaneta Miernicka, V miejsce Julia Rojek, VII Aleksandra Sobczak, w kategorii chłopców II miejsce zajął Damian Lotka, III Michał Świderek, IV Mikołaj Strzyżewski, V Mateusz Urbański, IV Damian Głowacki.
  Osoby, które zajęły miejsca od I do VI mają zaszczyt reprezentować powiat brzeziński na zawodach wojewódzkich. Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczyciela WF Romana Miksy.

  Mistrzostwa powiatu szkół średnich w tenisie stołowym

  W dniu 8 stycznia 2013 roku Szkolny Związek Sportowy zorganizował na terenie ZSP Brzeziny  mistrzostwa powiatu szkół średnich w tenisie stołowym. Szkołę naszą reprezentowały następujące osoby: Paulina Goli – klasa IIIte/tl, Daria Jedynak – IVte/tl, Mateusz Gumiński – IIth, Michał Pawłowicz – Ivte/tl. Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę zwyciężyli wszystkie swoje pojedynki, zarówno w grze pojedynczej jak i grze podwójnej. Turniej wygrali  uczniowie naszej placówki, w kategorii dziewcząt jak i chłopców zdobywając okazałe puchary oraz medale.

  Międzynarodowy Puchar Polski w formule Muay Thai dla Kamila Szczepaniaka

    W roku ubiegłym informowaliśmy społeczność szkolną o sukcesach sportowych ich kolegi z ZSP Brzeziny Kamila Szczepaniaka ( klasa III BLO ) walczącego w formule Muay Thai.

    Rok 2012 okazał się również owocny dla Kamila i chcielibyśmy przybliżyć wam jego osiągnięcia i napisać kilka słów o jego osobie. Reprezentuje on klub „ Qest Club Muay Thai” znajdujący się w Bogdance. Jak mówi jego trener jest dla niego jak ojciec, dzięki niemu jest w stanie wygrywać, cały team jest bardzo zgrany  i stanowi  jedną wspólną rodzinę. Członkowie klubu są jego przyjaciółmi i ma w nich wielkie oparcie.

  W roku 2012 Kamil do tej pory stoczył 8 walk z czego jedną przegrał. Łącznie ma już na koncie 19 walk amatorskich i jedną zawodową.

    W roku bieżącym zdobył następujące tytuły:

  -Puchar Magillo w formule Muay Thai -30.06.2012 r.( była to walka zawodowa-5 rund po 2 minuty).Odbyła się ona na Gali walk zawodowych. Walką wieczoru była potyczka o tytuł Mistrza Europy K-1 Rules Organizacji Martial Arts Association International w wadze ciężkiej.

    W między czasie Kamil wygrał również kilka walk ligowych.

   10-11 listopada 2012 r. zdobył Międzynarodowy Puchar Polski w kategorii 60 kg- senior-18-35 lat. Na zawodach nie było tylko zawodników z Polski, swoje kraje reprezentowali także zawodnicy z Rosji, Białorusi, Turcji, Anglii, Francji, Finlandii, Słowacji, Słowenii. Od niedawna  nastąpiła znaczna zmiana w przepisach federacji IFMA w której to rozgrywane są zawody, 3  rundy  po dwie minuty wydłużono o minutę.

  Nasz kolega 1.12.2012r. stoczy  najcięższą  walkę na ringu zawodowym. Jest to dla niego największe jak dotychczas wyzwanie  sportowe ,przygotowywał się bardzo ciężko , trenując nawet siedem razy w tygodniu. Sport daje wielkie  możliwości i ogromnie dużo satysfakcji, lecz jest też bardzo wyczerpujący psychicznie i fizycznie i wymaga wiele poświęcenia. Kamil z góry dziękuje wszystkim ludziom którzy mu pomogli, dzięki wytrwałości i uporowi wzniósł się na wysoki poziom sportowy, który doceniły między innymi firma Vulgar która zaczęła go sponsorować w postaci odzieży i wyjazdów na zawody. W przyszłości Kamil ma zaistnieć w innej branży, dostał właśnie propozycję zagrania w teledysku znanego szerszej publiczności wykonawcy Kamila Bednarka. W imieniu uczniów i nauczycieli ZSP serdecznie gratulujemy  Kamilowi sukcesów i życzymy szczęścia na ringu oraz poza nim.

  Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

  W dniach 8, 12, 16 listopada w ZSP w Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt( trójki siatkarskie+ 1 rezerwowy).

  Do turnieju chłopców zgłosiło się 17 drużyn podzielonych ma 4 grupy ( system każdy z każdym ). Z grupy wychodziły dwie drużyny, które następnie grały w półfinałach .

  12 listopada spotkały się w celu wyłonienia zwycięzcy. Po zaciętej rywalizacji mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z klasy IIIcLO, II miejsce przypadło IVTL, III miejsce IVbTŻ, IV miejsce IITL, V miejsce IIITL/TE, VI miejsce IIIaTŻ , VII miejsce IIIbTŻ, VIII miejsce IaTŻ.

  Do rozgrywek dziewcząt zgłosiło się 12 drużyn podzielonych na 3 grupy. Z grupy wychodziły dwie drużyny, które w tym samym dniu rozegrały półfinały aby rozstrzygnąć zwycięzcę. Najlepszą drużyną dziewczęcą okazała się klasa IIIaLO, II miejsce zajęła IIIcLO, III -IIITL/TE, IV -IITH/TE, V-IIaTŻ , VI-ITH/TŻ . Wszyscy uczestnicy mistrzostw ( około 120 osób ) uznali zawody za bardzo udane i wyrazili chęć udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach o charakterze sportowym.  

  V Bieg Niepodległościowy

    11 listopada  2012 uczniowie ZSP w Brzezinach wzięli udział w V Biegu Niepodległościowym. Frekwencja w zawodach była dość liczna ( w biegach uczestniczyło ponad sto osób w 3 kategoriach wiekowych ). ZSP reprezentowało 17 uczniów (10 chłopców i 7 dziewcząt ). Zawody były zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach i KS Hokej Brzeziny. Bieg odbył się ulicami miasta Brzeziny, na dystansie – dziewczęta około 1000 m, chłopcy 1500 m. Zawody zakończyły się sukcesem.  Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli wysokie lokaty. W rywalizacji wzięły udział następujące osoby: Rafał Chruścielewski , Mateusz Urbański , Sebastian Kijo, Antoni Hejchman, Ewelina Kaźmierczak, Marta Pietrzak, Aleksandra Sobczak, Milena Pożdziej, Karina Bartyzel, Tomasz Olczyk, Damian Machciński, Rafał Fijałkowski,Mateusz Siuciński, Weronika Kędziora, Paweł Łapka, Marzena Marczyk, Damian Misiak.

  W pierwszej dziesiątce uplasowało się wielu reprezentantów naszej szkoły. W kategorii chłopców IV miejsce zajął Rafał Chruścielewski, VI Damian Misiak.

  W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Weronika Kędziora, IVmiejsce Karina Bartyzel, V Milena Poździej, VI Marta Pietrzak. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal , a pierwsze trzy osoby nagrody i puchary.

  XIII Spartakiada Władz Samorządowych województwa łódzkiego w piłce siatkowej 
    W dniu 19 października w ZSP w Brzezinach odbyła się XIII Spartakiada Władz Samorządowych województwa łódzkiego w piłce siatkowej , organizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny: reprezentacja gospodarzy- Brzeziny, przedstawiciele samorządów z Koluszek, powiatu radomszczańskiego i piotrkowskiego. Zawody rozgrywane były systemem „ każdy z każdym”. Turniej stał na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny otrzymały medale oraz okazałe puchary. Ostateczne wyniki turnieju; I miejsce- Radomsko, II miejsce- Brzeziny, III miejsce- Koluszki, IV miejsce- Piotrków. Szkoła zapewniła sprawną organizację i obsługę turnieju oraz pyszny poczęstunek dla uczestników.

  Sztafetowe biegi przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Brzezińskieego

  W czwartek 18 października 2012 r Szkolny Związek Sportowy przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego szkół ponadgimnazjalnych zorganizował na Stadionie Miejskim w Brzezinach sztafetowe biegi przełajowe o mistrzostwo powiatu.

  Na starcie pojawili się licznie reprezentacji ZSP w Brzezinach w składzie: dziewczęta: Marta Pietrzak-IaTŻ, Aleksandra Sobczak-IaTŻ, Karina Bartyzel-ITH, Kinga Kowalska-ITH, Joanna Juszczyszyn-IIaTŻ, Anna Frydrych-IIbTŻ, Marta Wiaderek-IIbTŻ, Weronika Kędziora-IVbTŻ, Paulina Jędrzejczak-IIITL/TE, Justyna Jastrzębska-IIITL/TE, Małgorzata Długosz-IIITL/TE, Ewelina Kaźmierczak-IaTŻ,

  chłopcy- Damian Głowacki-ITL, Mateusz Urbański-IITL, Damian Lotka-IIaTŻ, Rafał Chruścielewski-IVaTŻ, Damian Misiak-IIIaTŻ,Tomasz Olczyk-IIIbTŻ, Michał Świderek-IIbTŻ, Piotr Knera-IIIcLO, Marcin Rydlewski-IVTL, Damian Machciński-IIIcLO, Mikołaj Strzyżewski-ITL, Arkadiusz Filipiak-IaTŻ.

  Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczycieli WF Romana Miksy i Włodzimierza Kaczmarka. W zawodach w kategori dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja ZSP Brzeziny pokonując sztafetę  LO w Brzezinach .

  Bieg chłopców także zakończył się sukcesem: I i II miejsce zajęły sztafety złożone z reprezentantów naszej szkoły.

  III Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi  Szkół Ponadgimnazjalnych w Koluszkach

  25. 04. 2012 r. uczniowie ZSP Brzeziny wzięli udział w III Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi  Szkół Ponadgimnazjalnych. Impreza organizowana przez ZSP nr 2 w Koluszkach i Siłownię FIT Centrum przyciągnęła wielu zawodników i kibiców.

  Szkołę naszą reprezentowało 3 uczniów: Piotr Górczyński z klasy III LO, Marcin Grzelak – III LO i Bartosz Wojtala z IIB LO.

  Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji  szkoły. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw okazał się Piotr Górczyński, który zwyciężył w kategorii OPEN według przelicznika Wilks’a oraz w kategorii do 80 kg.

  Uczeń  Bartosz Wojtala  nie miał sobie równych w kategorii do 70 kg – I miejsce.

  W najwyższej kategorii wagowej  90 kg -III miejsce zajął Marcin Grzelak. Zawodnicy otrzymali okazałe nagrody: dyplomy, puchary, koszulki i odżywki.

  Rejonowe zawody w piłce nożnej w Opocznie

  23.04.2012 r. reprezentacja ZSP Brzeziny w piłce nożnej wzięła udział w zawodach rejonowych rozgrywanych w Opocznie. Turniej odbył się na boisku typu „Orlik”. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. W drużynie grało 5 zawodników w polu + bramkarz (lotne zmiany). Na turniej stawiły się 4 drużyny z Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Koluszek i Brzezin. Uczniowie ZSP wystąpili w składzie: Marcin Pietrzak, Michał Jedynak, Jarosław Lisik, Mateusz Klepaczko, MateuszStasiak, Maciej Bączyński, Krystian Kępa, Sławomir Swaczyna, Dawid Kompa, Piotr Knera. Turniej zakończył się następującymi wynikami:
  1) Tomaszów Mazowiecki – I miejsce
  2) Opoczno – II miejsce
  3) Koluszki – III miejsce
  4) Brzeziny – IV miejsce
  Wyniki poszczególnych meczy naszej drużyny: Brzeziny – Koluszki  0:5, Brzeziny – Tomaszów Mazowiecki  1:8, Brzeziny – Opoczno 1:2.

  Mecz piłki nożnej o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego

  20. 04. 2012 r. na boisku trawiastym przy ZSP Brzeziny odbył się mecz piłki nożnej o mistrzostwo Powiatu Brzezińskiego szkół ponadgimnazjalnych pomiędzy reprezentacją  ZSP Brzeziny a Liceum Ogólnokształcącym  w Brzezinach. Mecz trwał 60 min.  (30 min. jedna połowa – 10 min. przerwa). Zawody zakończyły się wynikiem 12:0 dla drużyny ZSP Brzeziny. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marcin Rydlewski,  Mariusz Kaźmierczak, Mateusz Ogiński, Marcin Pietrzak, Michał Jedynak, Jarosław Lisik, Mateusz Klepaczko, Mateusz Stasiak, Maciej Bączyński, Krystian Kępa, Dawid Kompa.

  Turniej rejonowy piłki siatkowej w Tomaszowie Mazowieckim

  27 marca 2012 r.  reprezentacje szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców wyjechały na turniej rejonowy do Tomaszowa Mazowieckiego. Chłopcy rywalizowali w ZSP nr 1, natomiast dziewczęta grały na parkietach I LO.  Turnieje odbywały się systemem „każdy z każdym”. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rywalizowali z trzema drużynami z następujących miast: Tomaszów Mazowiecki, Koluszki, Opoczno.

  Zawody zakończyły się następującymi wynikami:

   Turniej chłopców:                                      Turniej dziewcząt:   
  1) ZSP nr 1 Tomaszów Mazowiecki                1) I LO  Tomaszów Mazowiecki
  2) ZSP nr 2 Koluszki                                    2) I LO Koluszki
  3) ZSP Brzeziny                                          3) ZSP Brzeziny
  4) ZSS nr 1 Opoczno                                  4) ZSS Opoczno
  W turnieju chłopców jak i dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego w szeregach których grało wielu zawodników reprezentujących miejscowe kluby siatkarskie takie jak: Lechia Tomaszów Mazowiecki, Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Reprezentacje ZSP Brzeziny zakończyły turniej na podium  (III miejsce), przegrały mecz z drużynami z Koluszek w tie breaku 15:13. 

  Szkołę na zawodach reprezentowały następujące osoby: Mateusz Klepaczko, Patryk Woicki, Michał Jedynak, Michał Pawłonin, Krzysztof Sasin, Kamil Szymkowski, Damian i Norbert Machcińscy, Joanna Misiak, Karolina Czerwińska, Dominika Paradowska, Karolina Sobczak, Jowita Łapka, Paulina Tomczak, Karolina Kościelniak, Aneta Kowalska, Marta Cieplucha.

  Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego

  W dniach 22-23 oraz 27-28 marca 2012 r.  w ZSP w Brzezinach odbył się  Turniej Integracyjny o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego w piłce siatkowej organizowany przez UKS Lider Brzeziny oraz Starostwo Powiatu Brzezińskiego.

  Turniej, który odbył się już po raz IV ma na celu integrację uczniów powiatu brzezińskiego i łódzkiego wschodniego oraz popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży.

  W pierwszym tygodniu rozgrywek rywalizowały ze sobą dziewczęta podzielone na dwie grupy: grupa I -Gimnazjum Brzeziny, Gimnazjum Przecław, ZSP w Brzezinach – reprezentacja klas I, grupa II - Gimnazjum w Dmosinie, Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym, Gimnazjum w Rogowie, Gimnazjum w Jeżowie. Po zwycięskiej walce do półfinałów awansowały następujące reprezentacje: z grupy I – Gimnazjum w Brzezinach i ZSP w Brzezinach, z grupy II – Gimnazjum w Rogowie i Gimnazjum w Dmosinie. Półfinały były rozgrywane systemem I drużyna z I grupy z II drużyną z grupy II, Do finału awansowały drużyny Rogowa i Brzezin (gimnazjum), a o III miejsce zagrał Dmosin z gospodarzami  (ZSP Brzeziny). Ostateczne wyniki turnieju: I miejsce –Gimnazjum Przecław, II - Gimnazjum Rogów, III – ZSP Brzeziny, IV- Gimnazjum Dmosin.

  ZSP reprezentowały następujące dziewczęta: Joanna Juszczyszyn, Natalia Kurek, Magdalena Głowacka, Patrycja Wosińska, Ola Kopczyńska, Dominika Leończuk,  Monika Siejkowska, Kinga Kowalczyk.
  W drugim tygodniu rozgrywek grali chłopcy. We wtorek przeprowadzono rozgrywki grupowe. W I grupie znalazły się drużyny: ZSP Brzeziny – reprezentacja klas I, Gimnazjum Brzeziny, Dmosin i Jeżów. W grupie II: Gimnazjum Rogów, Wiączyń Dolny, Przecław i LO Brzeziny. Rywalizacja, szczególnie w grupie I była ogromnie wyrównana, mecze pomiędzy ZSP, Gimnazjum Brzeziny i Dmosin kończyły się tie breakami. Ostatecznie do półfinału awansowały drużyny: Gimnazjum w Brzezinach, które zagrało z Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym, oraz Gimnazjum w Rogowie, które zmierzyło się z Gimnazjum w Dmosinie.

   W finale spotkały się Brzeziny i Dmosin, a w meczu o III miejsce Wiączyń i Rogów.

  I miejsce zajęło Gimnazjum w Dmosinie, II – Gimnazjum w Brzezinach, III – Gimnazjum w Rogowie, IV – Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym.

  Turniej stał na bardzo wysokim poziomie (co widać choćby po niezakwalifikowaniu się po raz pierwszy do półfinału drużyny gospodarza turnieju). Wszystkie drużyny  otrzymały medale, pamiątkowe statuetki, a pierwsze III miejsca okazałe puchary. Szkoła zapewniła pyszny poczęstunek dla uczestników oraz opiekunów.

  W kadrze chłopców naszej szkoły znalazły się następujące osoby: Damian Lotka, Radosław Loba, Michał Świderek, Piotr Sikorski, Mateusz Chruściel, Filip Weiser, Radosław Kobus, Sebastian Kijo, Antoni Hejchman, Sebastian Pintara, Mateusz Urbański.

  Turniej o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

  W dniu 14 marca 2012 r. w ZSP w Brzezinach odbył się turniej o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

  Do rywalizacji stanęły dwie szkoły: ZSP w Brzezinach i LO im. Iwaszkiewicza w Brzezinach. W pierwszym meczu zagrali chłopcy, pewnie wygrywając w setach 3:0. Następnie odbyło się spotkanie dziewcząt, gdzie górą okazały się także nasze reprezentantki wygrywając również 3:0 w setach. Drużyny ZSP wygrywając mistrzostwo powiatu brzezińskiego zapewniły sobie udział w turnieju rejonowym rozgrywanym w Tomaszowie Mazowieckim oraz otrzymały okazałe puchary z rąk organizatorów.

  Szkołę w zawodach reprezentowały następujące osoby: Patryk Woicki, Mateusz Klepaczko, Hubert Szychowski, Michał Jedynak, Michał Pawłowicz, Kamil Szymkowski, Krzysztof Sasin, Damian i Norbert Machcińscy, Katarzyna Borowska, Dominika Paradowska, Kamila Włodarczyk, Marzena Marczyk, Karolina Czerwińska, Jowita Łapka, Paulina Tomczak, Aneta Kowalska, Karolina Sobczak.

  Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich w Tenisie Stołowym.

  W dniu 25 stycznia 2012 roku Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował na  terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach  Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich w Tenisie Stołowym.

  Szkołę naszą reprezentowały następujące osoby: Paulina Goli klasa IITL/TE, Daria Jedynak – IIITL/TE, Daniel Polit – IIIB TŻ, Kamil Szymkowski IIIB TŻ.

  Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę zwyciężyli wszystkie swoje pojedynki, zarówno w grze pojedynczej jak i grze podwójnej.

  Turniej wygrali uczniowie naszej placówki zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

  XII Edycja Rozgrywek Koluszkowskiej I Ligi Halowej Piłki Nożnej

  Reprezentacja szkoły ZSP Brzeziny bierze udział w XII Edycji Rozgrywek Koluszkowskiej I Ligi Halowej Piłki Nożnej. W lidze rozgrywanej systemem każdy z każdym zgłoszonych zostało 15 drużyn. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach prezentują wysoki poziom.

  W skład niektórych zespołów wchodzą zawodnicy na co dzień grający w III, IV, V, VI ligowych rozgrywkach na terenie województwa łódzkiego, a także piłkarze z  tak znanych klubów jak Widzew Łódź czy Pelikan Łowicz.
  Reprezentacja szkoły w składzie:  Michał Stasiak, Dawid Kompa, Marcin Pietrzak, Krystian Kępa, Mateusz Klepaczko, Maciej Bączyński, Piotr Górczyński, Mateusz Ogiński, Mariusz Kazimierczak, Michał Jedynak, Damian Jedynak, opiekun Roman Miksa.

   Drużyna   rozegrała dotychczas 3 mecze:
  1) ZSP Brzeziny – Enkev Triumwirat 0:5
  2) ZSP Brzeziny – Serwis 4:1 bramki M. Jedynak, M. Pietrzak – 2, M. Kazimierczak
  3) ZSP Brzeziny – Opel 0:4

  VIII Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej

  2 grudnia 2011r. w ZSP w Brzezinach został zorganizowany VIII Memoriał im. Stanisława Dobrowolskiego w piłce siatkowej. W turnieju wzięły udział 4 drużyny – UKS „Lider Brzeziny”- organizator i gospodarz, KS „Dobrowolski”- gospodarz, KS „Kolrex”, KS „Sokoły”.

  W pierwszym półfinale na przeciwko siebie stanęli KS „Kolrex”i UKS „Lider” - drużyna złożona z uczniów. Po zaciętym meczu w tie breaku wygrał KS „Kolrex”. W drugim półfinale w II setach wygrała drużyna KS „Dobrowolski”. W finale zmierzyły się drużyny, które wygrały poprzednie mecze. Ostatecznie turniej zakończył się następującymi wynikami: I miejsce KS Kolrex”, II miejsce KS „Dobrowolski”, III miejsce UKS „Lider”, IV KS „Sokoły”.

  ZSP reprezentowali następujący uczniowie: Michał Jedynak, Mariusz Pązik, Patryk Woicki, Michał Pawłowicz, Hubert Szychowski, Krzysztof Sasin, Kamil Szymkowski. Dla wszystkich uczestników ufundowane były okazałe puchary, dyplomy i drobne upominki.

  Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

  W dniach 8, 10, 16 listopada 2011 r. w SZPw Brzezinach odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców (trójki siatkarskie + 1 rezerwowy).

   Do turnieju dziewcząt zgłosiło się 14 drużyn podzielonych na 3 grupy (system każdy z każdym). Z grupy wychodziła 1 drużyna, która następnie grał w półfinałach. Drużyny które zajęły dalsze miejsca od 3 do 5 grały ze sobą odalsze lokaty.

  Mistrzostwo szkoły zdobyły dziewczęta z klasy III LO, II miejsce IIA LO, III – II TL/TE.
  Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 20 drużyn, które były rozstawione do 4 grup po pięć drużyn. Z grup wychodziły po 2 drużyny, które spotkały się w dniu 16 listopada w celu wyłonienia zwycięzcy. Mistrzostwo szkoły zdobyli chłopcy z klasy III TL/TE, II miejsce IIIB TŻ, III – IVAB TŻ. Wszyscy uczestnicy mistrzostw (około 140 osób) otrzymali poczęstunek (w formie batonów), a drużyny zwycięskie dyplomy.

  IV Bieg Niepodległościowy

  6 listopada 2011r. uczniowie ZSP w Brzezinach wzięli udział w IV Biegu Niepodległościowym. Frekwencja na zawodach była dość liczna (w biegach uczestniczyło około 200 osób w 3 kategoriach wiekowych). ZSP reprezentowało 27 uczniów (19 chłopców i 8 dziewcząt). Zawody były zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach i KS Hokej Brzeziny. Bieg odbył się ulicami miasta Brzeziny, na dystansie – dziewczęta około 1000m, chłopcy 1500m.

  Zawody zakończyły się sukcesem. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli wysokie lokaty. W kategorii chłopców II miejsce zajął Rafał Chruścielewski, IV Mateusz Urbański.

  W kategorii dziewcząt II miejsce zajęła Weronika Kędziora, III – Marzena Marczyk, IV – Aleksandra Miazek, V – Aleksandra Szczesek.

  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a pierwsze pięć osób nagrody i medale.

  Sport w naszej szkole

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach to szkoła, która dysponuje bardzo dobrą bazą do uprawiania wielu dyscyplin sportowych, zarówno w ramach zajęć szkolnego wychowania fizycznego, jak i sportowych zajęć pozalekcyjnych odpowiadających zainteresowaniom uczniów.
  Szkoła nasza dysponuje nowo wyremontowaną salą gimnastyczną. Remont ten objął gruntowną termomodernizację oraz wymianę wszelkiego sprzętu składającego się na wyposażenie sali.
  Posiadamy również bardzo dobrze wyposażoną siłownię szkolną, w skład której wchodzą między innymi:

  • nowoczesne bieżnie
  • rowery,
  • masażery,
  • urządzenia wielofunkcyjne "atlas",
  • oraz inne urządzenia do ćwiczeń siłowych i fitness.

  Szkoła nasza wychodząc na przeciw zainteresowaniom uczniów prowadzi zajęcia pozalekcyjne z zakresu piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz piłki nożnej chłopców.
  Przy szkole działa Uczniowski Klub Sportowy "LIDER" Brzeziny, który jest organizatorem licznych turniejów i imprez o charakterze sportowym.
  Ponadto w ramach UKS "LIDER" Brzeziny powołana została sekcja piłki nożnej chłopców w wieku 5-9 lat.
  Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach z powodzeniem uczestniczy w wielu imprezach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, zarówno na szczeblu powiatu jak i województwa.

Kierunki kształcenia w naszej szkole

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące

Liceum o profilu policyjno-prawnym zostało objęte patronatem Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Czytaj więcej...
Technik ekonomista

Technik ekonomista

Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki, prawa, podatków, finansów, rachunkowości.

Czytaj więcej...
Technik logistyk

Technik logistyk

Logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się sfer działalności gospodarczej w naszym kraju.

Czytaj więcej...
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.

Czytaj więcej...
Technik kelner

Technik kelner

Kelner. Pionierska klasa w ZSP w Brzezinach.

Czytaj więcej...
 • 1

ul. Konstytucji 3 Maja 5
95-060 Brzeziny

(46) 874 47 99

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

- Benjamin Franklin